Częstotliwości solfeżowe (Solfeggio Frequencies)

medytacje,muzyka relaksacyjna itp.

Częstotliwości solfeżowe (Solfeggio Frequencies)

Postprzez Scarlett » 13 mar 2017, o 23:57

Chciałabym przybliżyć Wam częstotliwości solfeżowe - dźwięki przy których pracuje się na warsztacie interaktywnych platform transformacji.
Przyznam wprost - odkryłam niedawno, stosuję od niedawna, a zakochałam się bez pamięci <3 Utwory przy których akurat ja działam pochodzą od Toma Soltrona i na nich też pracuje się na warsztacie IPT u Kasi i Piotra :sun I niektóre z jego utworów linkuję niżej. Oczywiście w necie można znaleźć różne utwory dopasowane do konkretnych częstotliwości - nawet po kilkugodzinne. Ja stosuję max. 16 minutowe ponieważ w ciągu dnia staram się przerobić każdą częstotliwość.
Można przy tym wizualizować, dwupunktować, sun-moonować, medytować, hoponkować i co tylko dusza zapragnie. Nawet nie trzeba robić NIC - wystarczy słuchać. Częstotliwości solfeżowe mają potężną moc.
U mnie bardzo mocno działa hoponka i same wizualizacje. Zasypiam też przy tych dźwiękach a sny są bardzo znaczące.

"Częstotliwości solfeżowe (solfeggio frequencies) odpowiedzialne są między innymi za regenerację i transformację DNA. Jest to tzw. 9-tonowa skala czyli zestaw dźwięków, które wibrują dokładnie na częstotliwościach niezbędnych do transformacji.
W starożytności, dźwięki te, były znane jako święte, doskonałe wibracje prowadzące do Jedności z Bogiem. sekrety pitagorejskiej matematyki i pogrzebaną przez 3000 lat oryginalną skalę muzyczną. Jest nią starożytne solfeggio, którego brzmienia mają stymulujący wpływ na naszą świadomość i DNA, a które na przestrzeni historii zostały zatajone i zniekształcone".

Źródło: https://kwiatlotosu.wordpress.com/2011/ ... equencies/

"Odpowiednie wartości przypisywane nazwom skrywają w sobie sekrety pitagorejskiej matematyki: UT – 396 Hz, RE – 417,MI – 528 Hz, FA – 639 H, SOL – 741 Hz, LA – 852 Hz. Horowitz, posiadając 6 częstotliwości i wiedząc, że dla ich znalezienia posłużono się zasadami owej matematyki, gdzie wszystkie liczby daje się sprowadzić do pierwszych dziewięciu cyfr, mógł łatwo stworzyć trzy kolejne tony (174 Hz, 285 Hz i 963 Hz), dzięki czemu obecnie skala składa się z 9 tonów, czyli zestawu dźwięków, które wibrują dokładnie na częstotliwościach niezbędnych do transformacji.

Wartości częstotliwości solfeggio układają się w szereg zależności pomiędzy sobą. Przykładowo, każda pierwsza, druga i trzecia cyfra każdej kolejnej częstotliwości wzrasta systematycznie o jeden, gdy przejdziemy do kolejnej częstotliwości, idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli (zaczynając od 174) otrzymujemy:
- setki – 1,2,3,4,5,6,7,8,9
- dziesiątki – 7,8,9,1,2,3,4,5,6
- jednostki – 4,5,6,7,8,9,1,2,3

Co ciekawe, kiedy zredukujemy wszystkie dziewięć częstotliwości numerologicznie, otrzymamy powtarzający się ciąg 3 – 6 – 9, czyli liczby, które stanowią „trzon” skali solfeggio. Wygląda to następująco:

174=1+7+4=12=1+2=3
285=2+8+5=15=1+5=6
396=3+9+6=18=1+8=9
417=4+1+7=12=1+2=3
528=5+2+8=15=1+5=6
639=6+3+9=18=1+8=9
741=7+4+1=12=1+2=3
852=8+5+2=15=1+5=6
963=9+6+3=18=1+8=9

Swoją drogą – Nikola Tesla, powiedział kiedyś: „Gdybyś tylko wiedział, jaka jest wspaniałość w liczbach 3, 6 i 9, posiadałbyś klucz do wszechświata”."

Źródło: http://www.tajemnice-swiata.pl/czestotl ... ore-lecza/
POLECAM ARTYKUŁ - SUPER!

W skali Solfeggio wyodrębniono i sklasyfikowano dziewięć uzdrawiających częstotliwości:

174 Hz – uwalnianie od podświadomych lęków i traum

285 Hz – przyspieszenie świadomej ewolucji

UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu

RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany

MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA)

FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie

SOL – 741 Hz – budzenie intuicji, wewnętrznego „ja”

LA – 852 Hz – powrót do duchowości

936 Hz lub 963 Hz – aktywator szyszynki (jasnowidzenie), transcendencja

1122 Hz – wyciszanie

Źródło: https://diagnozujmy.pl/solfeggio-freque ... oc-muzyki/

174 Hz – uwalnianie od podświadomych lęków i traum

285 Hz – przyspieszenie świadomej ewolucji

UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu

RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany

MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA)

FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie

SOL – 741 Hz – budzenie intuicji, wewnętrznego „ja”

LA – 852 Hz – powrót do duchowości

936 Hz lub 963 Hz – aktywator szyszynki (jasnowidzenie), transcendencja

1122 Hz – wyciszanie
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 7
Anka12, domi, Ignited, Marylin, osa, Priscilla, Rose
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1291 razy

Re: Częstotliwości solfeżowe (Solfeggio Frequencies)

Postprzez Ignited » 14 mar 2017, o 08:54

Całkiem przyjemnie się tego słucha, tylko w kawałku na relacje to dziecko były trochę creepy :?
Ignited

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postprzez Scarlett » 14 mar 2017, o 09:24

Ignited napisał(a):Całkiem przyjemnie się tego słucha, tylko w kawałku na relacje to dziecko były trochę creepy :?

Nooo, jeszcze w którymś jest śmiech dziecka w środku :D
Ale działanie cudownie więc można się przyzwyczaić ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez emerald » 16 kwi 2017, o 16:41

nie zostawiaj swoich wibracji samopas
emerald

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 16 kwi 2017, o 21:00

emerald napisał(a):https://m.youtube.com/watch?v=hRzL7tMlrC0
Moje ulubione :kwiatek

Hehe ja mam zasubskrybowany ten kanał.

A do tego co Scarlett napisała w pierwszym poście dodam, że naturalne strojenie instrumentów muzycznych to 432 Hz. Niestety dzisiaj stosuje się strojenie 440 Hz. Pisałem już o tym tutaj.

Sam od pewnego czasu słucham słowiańskiej mantry pomyślności w 432 Hz. Zapodałem link do tej mantry na jednym forum i ludzie bardzo pozytywnie się wypowiadali na jej temat. Na naszym forum już też jest, ale nie wszyscy pewnie widzieli, więc macie jeszcze raz linka:

A tu link do mantry zdrowia:

Na chwilę obecną słucham tej pierwszej mantry codziennie i zauważ różnicę w podejściu do kwestii finansowych :D
Follow your dreams. They know the way :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez TheMe » 11 cze 2017, o 15:20

Poszukuję jakieś fajnej ''sklejki'' dźwięków we wszystkich częstotliwościach gdyby ktoś się spotkał proszę o link ;) bo na yt widzę ale często dwa połączenia a jak są do uzdrawiania czakr to brzmią inaczej jak jeden dźwięk :thinking
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

Za ten post autor TheMe otrzymał podziękowanie od
Dwukryształkowa
TheMe

Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Postprzez Scarlett » 13 cze 2017, o 11:41

TheMe napisał(a):Poszukuję jakieś fajnej ''sklejki'' dźwięków we wszystkich częstotliwościach gdyby ktoś się spotkał proszę o link ;) bo na yt widzę ale często dwa połączenia a jak są do uzdrawiania czakr to brzmią inaczej jak jeden dźwięk :thinking

Ale chodzi Ci np. o wszystko połączone w jedno (w sensie, że leci jedna po drugiej w jednym pliku) czy wszystkie częstotliwości w jednym utowrze (co jest niemożliwe, gdyż konkretna częstotliwość nie może mieć jednocześnie innej :D ).
Jeśli masz jakieś ulubione utwory to mogę Ci je połączyć w jeden plik w Adobe Audition i wysłać mailem :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 13 cze 2017, o 12:15

Scarlett napisał(a):
TheMe napisał(a):Poszukuję jakieś fajnej ''sklejki'' dźwięków we wszystkich częstotliwościach gdyby ktoś się spotkał proszę o link ;) bo na yt widzę ale często dwa połączenia a jak są do uzdrawiania czakr to brzmią inaczej jak jeden dźwięk :thinking

Ale chodzi Ci np. o wszystko połączone w jedno (w sensie, że leci jedna po drugiej w jednym pliku) czy wszystkie częstotliwości w jednym utowrze (co jest niemożliwe, gdyż konkretna częstotliwość nie może mieć jednocześnie innej :D ).
Jeśli masz jakieś ulubione utwory to mogę Ci je połączyć w jeden plik w Adobe Audition i wysłać mailem :)

Chodzi mi o takie nagrania gdzię wszystkie idą po koleji ;) znalazłam coś takiego :

i takiego ale nie wiem czy są właściwe? (złe słowo ale wiecie o co mi chodzi)
TheMe

Postprzez Scarlett » 13 cze 2017, o 12:29

Nie wiem o co chodzi :D Bo nie słysze częstotliwości :D
Bardziej nie rozróżniam kiedy wchodzi która częstotliwość :D

Ja właściwie słucham tylko Soltrona, różnych jego utworów i mam nagrane po kolei, bo słucham już tylko wyższych częstotliwości.
Każda częstotliwość jest opisana, musiałabyś znaleźć sobie te co Ci się podobają i je skleić jedna po drugiej :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 13 cze 2017, o 22:07

Scarlett napisał(a):Nie wiem o co chodzi :D Bo nie słysze częstotliwości :D
Bardziej nie rozróżniam kiedy wchodzi która częstotliwość :D

Ja właściwie słucham tylko Soltrona, różnych jego utworów i mam nagrane po kolei, bo słucham już tylko wyższych częstotliwości.
Każda częstotliwość jest opisana, musiałabyś znaleźć sobie te co Ci się podobają i je skleić jedna po drugiej :D

w takim razie zostanę po prostu przy playliście ze wszystkimi dźwiękami :sun
TheMe

Następna strona

Powrót do Medytacje