Mantry, muzyka medytacyjna

medytacje,muzyka relaksacyjna itp.

Re: Mantry, muzyka medytacyjna

Postprzez Calcifer » 16 kwi 2015, o 08:12

Trzeba przyznać, że to osiedle na filmiku robi wrażenie :) Zupełnie inna kultura życia. U nas w Polsce póki co by coś takiego nie przeszło :) Na korcie tenisowym by ukradli siatkę a na pole do minigolfa załatwiałyby się psy :D Kusząca alternatywa by tam wyjechać, skoro ceny mieszkań są podobne lub nawet tańsze jak w Polsce.

Do mnie coraz częściej dociera, że ja w Polsce długo miejsca nie zagrzeje.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Calcifer » 16 kwi 2015, o 08:39

Dream zbadałem temat trochę dokładniej i naprawdę wszystko wygląda bardzo fajnie :D Ceny, ogólna jakość życia, buddyzm... Tajki :D Zacznę niedługo wszystko tak programować by móc tam wyjechać :D

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 16 kwi 2015, o 22:38

Happy napisał(a):Dream zbadałem temat trochę dokładniej i naprawdę wszystko wygląda bardzo fajnie :D Ceny, ogólna jakość życia, buddyzm... Tajki :D Zacznę niedługo wszystko tak programować by móc tam wyjechać :D

Jest jeden problem. Nie da się pojechać na dłużej niż 3 miesiące, bo na tyle dają wizę. Z tego co wiem to obcokrajowiec nie może kupić mieszkania, może tylko wynajmować. W Bangkoku znajdziesz mieszkanie do wynajęcia za 15000 bathów, co daje około 1500 złotych. Oczywiście za te pieniądze nie będzie cudów na kiju, ale mieszkać się da i nawet myślę, że standard nie będzie za bardzo odbiegał od tego przedstawionego na filmie, ale mieszkanie będzie małe. Poza stolicą jest taniej i to znacznie, w zależności od miasta.

Emil jeśli będziesz chciał to dam Ci kontakt do Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii (tak, tak bardzo chcę tam pojechać, że już mam tam znajomych), lub nawet do rodowitych Tajów. To są osoby mieszkające w Bangkoku i na wyspie Pukhet.
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Calcifer » 17 kwi 2015, o 09:01

Czytałem o tym Dream i faktycznie jest to niemały problem :) Poszukuje podobnego kraju do Tajlandii do którego mógłbym wyjechać a ważne dla mnie cechy to :

- Monarchia lub Republika
- Wolny rynek w jak największym stopniu
- Ciepły klimat
- Główna religia - Buddyzm

Mało jest takich krajów a z nich wszystkich Tajlandia najbardziej by mi odpowiadała, tylko z tymi wizami trochę kiepsko.

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 17 kwi 2015, o 22:42

Dla mnie ciekawym krajem jest Singapur. Spełnia wszystkie Twoje wymagania, ale ceny są tam kosmiczne. No i jest jeszcze Malezja. Tu ceny są nawet niższe niż w Tajlandii, jest monarchia, jest wolny rynek. Dla Ciebie Emilu problemem może być religia, bo dominuje tu islam. Ale buddystów jest około 17% więc... Nie mam natomiast pojęcia jak z wizami i pobytem.

Tylko te 2 kraje oprócz Tajlandii brałbym pod uwagę jeśli chodzi o podane wymogi. Dla mnie fascynujące są jeszcze Indie, ale tu już prym wiedzie Hinduizm.
Born1975

Postprzez Calcifer » 18 kwi 2015, o 08:12

Tak, mi też się Singapur podobał ale żeby tam żyć to by było trzeba naprawdę mieć trochę grosza. Zwracam uwagę na religię, bo wolałbym żyć w kraju w którym np. nie ma Islamu albo Chrześcijaństwa. Hinduizm mógłbym jeszcze przyjąć ale najchętniej to chciałbym żyć w kraju takim jak Tajlandia, gdzie bodajże 94% wyznaje Buddyzm. Tylko te wizy... Zastanawiałem się nawet, czy da się to jakoś obejść. Zdobyć obywatelstwo innego Państwa, którego obywatele mogą ubiegać się o stały pobyt w Tajlandii :D

Cóż, zostają jeszcze wyspy szczęśliwości :D Fuerteventura na przykład :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 18 kwi 2015, o 09:20

Jest jeszcze inna opcja, Emilu :) Zawsze możesz sie hajtnąć z jakąś fajna Tajką, i problem z głowy :D ;)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Born1975 » 18 kwi 2015, o 12:34

renata17031 napisał(a):Jest jeszcze inna opcja, Emilu :) Zawsze możesz sie hajtnąć z jakąś fajna Tajką, i problem z głowy :D ;)

Niestety nie. Nawet wtedy nie dostaniesz obywatelstwa. Nie da się też zostać obywatelem Tajlandii będąc obywatelem innego kraju.

Emil jeśli bardzo Ci zależy to postaram się pomóc, ale nie bardzo chcę pisać o tym publicznie, więc daj znać na PW.
Born1975

Postprzez Renata » 18 kwi 2015, o 13:16

dream75 napisał(a):
renata17031 napisał(a):Jest jeszcze inna opcja, Emilu :) Zawsze możesz sie hajtnąć z jakąś fajna Tajką, i problem z głowy :D ;)

Niestety nie. Nawet wtedy nie dostaniesz obywatelstwa. Nie da się też zostać obywatelem Tajlandii będąc obywatelem innego kraju.

Ale to chodzi o obywatelstwo czy o pobyt?
Ja nie mam obywatelstwa niem., ale mam pobyt i to wystarczy. Czy tam nie jest podobnie?
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Calcifer » 18 kwi 2015, o 19:45

Można ubiegać się wtedy o wizę małżeńską ale to też nie jest takie proste a wiza starcza na rok :) Nie będę się tam pchał jak nas Polaków tam nie chcą :D Tak sobie pomyślałem, że w co za dziwnym kraju żyjemy, że jako młody człowiek zastanawiam się jak się wprosić w łaski Tajskiego rządu zamiast cieszyć się życiem w swoim kraju albo chociaż czuć, że mogę mieć jakikolwiek wpływ jak ten kraj wygląda... przykre to trochę w sumie. Przecież Polska to piękny kraj.

Calcifer
Inicjator forum

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Medytacje