Medytacja Transcendentalna TM

medytacje,muzyka relaksacyjna itp.

Re: Medytacja Transcendentalna TM

Postprzez dariaanna » 30 cze 2014, o 13:45

Nie :roll:, ale wiem, że potrzebuję do tego odpowiednich warunków :mrgreen:, a nie wszystkie zależą ode mnie, no i na tą chwilę nie ma jak je zorganizować, ale kiedyś sobie stworzę takie miejsce :D.
Albo mi to po prostu nie potrzebne, nie widzę sensu szczerze mówiąc, w takiej siedzącej medytacji z zamkniętymi oczami.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez James » 30 cze 2014, o 14:02

Nie musisz tego jakoś szczególnie aranżować, jeśli nie chcesz... :) Wystarczy, że znajdziesz się w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji (stojąc, siedząc, leżąc...) i zaczniesz wsłuchiwać się w swój oddech i pozwolisz na taki... bezstresowy przepływ myśli przez Ciebie, nie nadając żadnej z nich znaczenia, niech sobie przejdą... Później jeśli ciągle się będziesz skupiała na swoim oddechu, dojdziesz do stanu, że... BĘDZIESZ... I tyle. Będziesz Świadoma egzystencji... Będziesz... :) Nie znajdziesz tam żadnych myśli, a jednocześnie znajdziesz wszystko, czego pragniesz... :) Nie ważne, czy się lepiej Ci medytuje z Mantrą czy bez, rób jak czujesz... :) Zauważysz po kilku razach, że po "wyjściu" z medytacji jesteś jakby... przechodzisz do innych wibracji, a jednocześnie nie chcesz tego robić, jest Ci tak Świetnie i Idealnie... Nie chce Ci się nawet mówić, jesteś... :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez dariaanna » 30 cze 2014, o 14:08

James napisał(a):Nie musisz tego jakoś szczególnie aranżować, jeśli nie chcesz... :) Wystarczy, że znajdziesz się w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji (stojąc, siedząc, leżąc...) i zaczniesz wsłuchiwać się w swój oddech i pozwolisz na taki... bezstresowy przepływ myśli przez Ciebie, nie nadając żadnej z nich znaczenia, niech sobie przejdą... Później jeśli ciągle się będziesz skupiała na swoim oddechu, dojdziesz do stanu, że... BĘDZIESZ... I tyle. Będziesz Świadoma egzystencji... Będziesz... :) Nie znajdziesz tam żadnych myśli, a jednocześnie znajdziesz wszystko, czego pragniesz... :) Nie ważne, czy się lepiej Ci medytuje z Mantrą czy bez, rób jak czujesz... :) Zauważysz po kilku razach, że po "wyjściu" z medytacji jesteś jakby... przechodzisz do innych wibracji, a jednocześnie nie chcesz tego robić, jest Ci tak Świetnie i Idealnie... Nie chce Ci się nawet mówić, jesteś... :)

Dziękuję ;)
dariaanna

Postprzez James » 30 cze 2014, o 14:10

:)

Happy już chyba wrzucał w temat ten filmik, ale warto obejrzeć...

James

Postprzez dariaanna » 30 cze 2014, o 14:26

A można medytować z nogami na ścianie? :D Tak w sumie najwygodniej i mogę tak sobie nawet godzinę leżeć.
dariaanna

Postprzez James » 30 cze 2014, o 14:33

dariaanna napisał(a):A można medytować z nogami na ścianie? :D Tak w sumie najwygodniej i mogę tak sobie nawet godzinę leżeć.

Możesz medytować nawet z nogami na głowie, tylko uważaj, żebyś nie usnęła :lol:
James

Postprzez dariaanna » 2 lip 2014, o 22:05

A jednak jest jakiś sens medytacji :). Za wcześnie, żeby jeszcze coś więcej powiedzieć, ale jest w tym coś. Nie wiem czy to co ja robię można nazwać medytacją czy bardziej relaksacją, ale wpływa na mnie bardzo dobrze :).
dariaanna

Postprzez Clearance » 2 sie 2014, o 15:48

Medytacja godna polecenia. Bardzo łatwa, bardzo przyjemna.
Z przyjemnością napisałem o tym artykuł http://prostamedytacja.pl/medytacja-transcendentalna/ :D
Clearance

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez Renata » 2 sie 2014, o 17:02

A nie jest to ta sama medytacja, którą polecał James? Skoro tak, to widzę jednak rozbieżności między tymi dwoma
medytacjami...
Przyznam, że ta (od Jamesa) nie wpłynęła na mnie jakoś znacząco, może jej druga wersja bardziej do mnie przemówi :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez krzysztofx » 23 sie 2014, o 14:27

Co do medytacji to o ile rozumiem to chodzi tu o to aby człowiek nie tracił świadomości gdy jest przewaga rytmów fal mózgowych poniżej 10 hz, wtedy też jest przewaga fal theta względem fal alfa. Zauważyłem że jak leci muzyka to jest mi łatwiej wejść w taki stan, normalnie to jak próbuje się medytować czy wchodzić w stany głębszej medytacji bądź oobe to trzeba się często pilnować żeby nie zasnąć a często mi przynajmniej się zdarza że zasypiam nawet nie wiem kiedy i cały taki wysiłek idzie na nic. natomiast gdy jest muzyka w tle to się to zdarza dużo rzadziej, dlatego początkującym proponowałbym polecić medytację właśnie przy muzyce, jest tego sporo, poczynając od muzyki isochronicznej po solfeggio lub inne, zastanawiam się też nad czymś takim jak słuchanie jakiejś audycji a w tle jakaś tam muzyczka, najlepiej jak i muzyka i audycja trwają 1 lub 2 godziny itp i jednocześnie leżąc z zamkniętymi oczami na kanapie gdy jest ciemno i bycie ciągle świadomym o czym jest audycja i rozumienie o czym mówią oraz cały wątek, spowoduje to zmuszenie obydwu półkul mózgowych, bo mamy tu do czynienia z koncentracją, podzielnością uwagi, skupianiu się na szczegółach i całościowym rozumieniu. Może następnym razem spróbuje robić jakieś obliczenia matematyczne, odliczanie, projektowanie w wyobrażni przestrzeni pokuju oraz układanie jakiś historyjek i bajek. :P

2 lata temu chyba tak, miałem problemy ze spaniem wieczorem a więc zacząłem sobie fantazjować że jestem niewidzialny i chodzę po mieście, albo odtwarzałem jakieś bajki typu anime, DB, albo coś innego i nawet nie wiem kiedy w jakiś trans weszłem.
.
krzysztofx

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Medytacje