Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

medytacje, muzyka relaksacyjna itp.

Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

Postprzez Kubas » 19 sty 2020, o 12:40

Witam serdecznie.

Tak jak w tytule, szukam jakiegoś kompletnego źródła informacji o medytacji, aby wreście dowiedzieć się tego, co początkujący wiedzieć powinien.
Jak najbardziej zdaję sobie sprawę z tego, że takich informacji jest pełno w internecie... ale jest to właśnie problemem, gdyż czytając to wszystko, odnoszę wrażenie, że tylko oddałam się od celu. W internecie można znaleźć wszystko o niczym, co w żaden sposób nie sprzyja mi w moich poszukiwaniach.

Chciałbym wykorzystać medytację do wewnętrznego uwolnienia się od złości, negatywnego myślenia, itp. Chciałbym odnaleźć w sobie tą wewnętrzną moc, zmienić sposób postrzegania siebie i świata...
Chodzi mi bardziej o taką medytację, która byłaby bardziej narzędziem rozwoju osobistego niż duchowego. Nie zależy mi na chwilę obecną na osiąganiu jakichś wyższych stanów duchowych, itp. Chcę po prostu dzięki medytacji poukładać sobie w życiu i w swoim wnętrzu. Dokonać transformacji wewnętrznej i stać się lepszym i silniejszym wewnętrznie człowiekiem.

Czy do takich celów służą jakieś konkretne metody medytacji? Czy powinienem w takim wypadku łączyć medytację z afirmacjami i wizualizacją? Jak odnaleźć się w tym natłoku informacji?

Czy ktokolwiek jest w stanie polecić mi jakąś dobrą książkę, stronę internetową, itp., abym mógł wreście ruszyć naprzód i zmieniać się wewnętrznie dzięki medytacji?

Pozdrawiam wszystkich.
Kubas

MrO: Proszę o używanie wyszukiwarki. W nawiązaniu do regulaminu, użytkownik jest zobowiązany do pisania w odpowiednich działach.
Kubas

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

Postprzez Kim111 » 19 sty 2020, o 13:09

Czesc Kubas. Ja od siebie moge polecic ci strone „universe of light xyz“. Mi bardzo podchodza medytacje Bartka. Na YT znajdzesz Filmy, jezeli sie zalogujesz otrzymasz darmowe medytacje do wyprobowania. Ja zapisalam sie na kurs trening umyslu/uwaznosci. Ale to juz jest indywidualna sprawa. Zobacz najpierw te darmowe materialy, czy ci odpowiada
Kim111

Podziękował : 1 raz

Postprzez mrO » 19 sty 2020, o 13:56

Początkujący powinien wiedzieć że "nauka/ogarniecie" medytacji wymaga czasu i cierpliwości. Ciężko jest przestawić nasz umysł aby przez 10-15 minut dosłownie o niczym nie myślał. Dlatego łatwiej będzie skupić się na czymś i tylko o tym myśleć. Moim zdaniem osoby początkujące powinny przede wszystkim zacząć medytację od skupiania się na wdech/wydech i odliczaniu od 100 do 0. Osobie początkującej powinno to spokojnie wystarczyć, sam tak zaczynałem.
Najprostsze rzeczy najlepiej działają. Odrzuć to czego się naczytałeś od "znawców" i na razie ogranicz się do do tego co napisałem powyżej. Jeśli będziesz w stanie odliczyć od 100 do 0 nie odrywając skupienia od wdechu/wydech i odliczania to wtedy możesz próbować z mantrami: "jestem wolny od złości/jestem spokojny".
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Podziękował : 133 razy
Otrzymał podziękowań: 431 razy

Postprzez Kubas » 19 sty 2020, o 14:21

@Kim111 - popatrzyłem na tą stronkę i muszę przyznać, że nie widzę tam żadnej odpowiedzi na moje pytania...

@mrO - Dziękuję za konkretną odpowiedź :D W zasadzie to na chwilę obecną praktykuję medytację polegającą na skupieniu się na oddechu. Robię to kilka, kilkanaście minut dziennie i muszę przyznać, że myśli uciekają mi gdzie popadnie... Wcześniej próbowałem z tym odliczaniem od 100 do 1 i było mi równie ciężko. Rozumiem, że to kwestia praktyki i opanowanie tego wymaga czasem i miesięcy.
Jednak moje wątpliwości bardziej dotyczą sensowności tego, gdyż - tak jak wcześniej pisałem - chciałbym wykorzystać medytację do rozwoju czysto osobistego, a nie duchowego, bo to już wyższa szkoła jazdy. Chciałbym zmienić przekonania odnośnie siebie i świata. Dlatego też zapytam, czy umiejętność koncentracji na np. oddechu przez 20 minut jest tutaj konieczna?
Piszesz, że po opanowaniu tego, można wprowadzać mantry typu "jestem spokojny", "jestem ...", czyli swego rodzaju afirmacje. Wtedy można przeprogramować swój umysł i zmienić się wewnętrznie, jednak czy konieczna jest ta umiejętność koncentracji np. na oddechu? Czy to jest swego rodzaju fundament pod pracę z afirmacjami i wizualizacją w stanie medytacyjnym?
Kubas

Postprzez mrO » 19 sty 2020, o 14:32

Moim zdaniem to jest własnie ważnym fundamentem, który można łączyć i wykorzystywać w wielu różnych rzeczach.
Skoro mowa o pójściu w stronę rozwoju osobistego to będzie to idealne do praktykowania skupiania się na jednej rzeczy, w pracy, nauce czy chodź by i czytaniu.
Tutaj nie chodzi o to "czy to jest konieczne". Bardziej chodzi o to że jest to łatwiejsze. Spróbuj skupić się na tym abym wolno, spokojnie oddychać i odliczać od 100 do 1, a spróbuj skupić się na tym aby nie myśleć przez kilka minut. Widzisz co jest łatwiejsze ?
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Postprzez Kubas » 19 sty 2020, o 14:52

Bo widzisz... Mi kompletnie nie zależy na tym, aby posiąść umiejętność koncentracji na jednej rzeczy przez 20 minut. Nie zależy mi również na tym, aby być w stanie nie myśleć przez kilka minut... mi zależy tylko na tym, aby "posiąść tą wewnętrzną moc". Być spokojniejszym, nie zamartwiać się, kształtować swoją osobowość w pożądanym kierunku, nie przejmować się opinią innych, żyć w zgodzie ze sobą, uzyskać wewnętrzną wolność, zbudować mocne poczucie własnej wartości, twardo stąpać po ziemi, nie wpadać w panikę, mniej złościć się na innych i na siebie, pokochać siebie, itp. Chcę być człowiekiem "wewnętrznego sukcesu". Być tym, kim chcę być i mieć życie takie, jakie chcę mieć...

Przepraszam za moje "typowe rozważania osoby początkującej", ale naprawdę nie rozumiem jak do tego wszystkiego ma się umiejętność skupiania na oddechu, czy też nie myślenia przez chwilę...
Kubas

Postprzez mrO » 19 sty 2020, o 15:21

Kubas napisał(a):Bo widzisz... Mi kompletnie nie zależy na tym, aby posiąść umiejętność koncentracji na jednej rzeczy przez 20 minut. Nie zależy mi również na tym, aby być w stanie nie myśleć przez kilka minut... mi zależy tylko na tym, aby "posiąść tą wewnętrzną moc". Być spokojniejszym, nie zamartwiać się, kształtować swoją osobowość w pożądanym kierunku, nie przejmować się opinią innych, żyć w zgodzie ze sobą, uzyskać wewnętrzną wolność, zbudować mocne poczucie własnej wartości, twardo stąpać po ziemi, nie wpadać w panikę, mniej złościć się na innych i na siebie, pokochać siebie, itp. Chcę być człowiekiem "wewnętrznego sukcesu". Być tym, kim chcę być i mieć życie takie, jakie chcę mieć...

Właśnie wymieniłeś wszystkie plusy medytowania. Idealnym tego przykładem jest Dandapani. Jakiś czas temu wrzuciłem z nim wywiad.

Kubas napisał(a):Przepraszam za moje "typowe rozważania osoby początkującej", ale naprawdę nie rozumiem jak do tego wszystkiego ma się umiejętność skupiania na oddechu, czy też nie myślenia przez chwilę...

To tak jakby lekarz powiedział po co ma się uczyć anatomii skoro on chcę "leczyć". Mimo że większość praktykujących lekarzy nie pamięta już rzeczy z anatomii z którymi nie spotykają się na co dzien, to jednak anatomia pozwoliła im na stworzenie fundamentów ich wiedzy.
Rozumiesz teraz o co mi chodzi ? Chcesz zrobić "skok". Chcesz ominąć podstawowe rzeczy. Chcesz wybudować swój dom na piachu a nie na skale.
Moim zdaniem tutaj nie chodzi o "typowe rozważania osoby początkującej", ale bardziej oczekiwanie efektu przed spróbowaniem zrobienia czegokolwiek.
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Postprzez Kubas » 19 sty 2020, o 15:38

mrO napisał(a):To tak jakby lekarz powiedział po co ma się uczyć anatomii skoro on chcę "leczyć". Mimo że większość praktykujących lekarzy nie pamięta już rzeczy z anatomii z którymi nie spotykają się na co dzien, to jednak anatomia pozwoliła im na stworzenie fundamentów ich wiedzy.
Rozumiesz teraz o co mi chodzi ? Chcesz zrobić "skok". Chcesz ominąć podstawowe rzeczy. Chcesz wybudować swój dom na piachu a nie na skale.
Moim zdaniem tutaj nie chodzi o "typowe rozważania osoby początkującej", ale bardziej oczekiwanie efektu przed spróbowaniem zrobienia czegokolwiek.

Może zapytam w ten sposób:
Załóżmy, że chcesz być osobą z tego mojego powyższego opisu - taką, która jest tym, kim chce być i ma życie takie, jakie chce mieć. Ale na chwilę obecną jesteś tego całkowitą odwrotnością. Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać droga Twojego wewnętrznego rozwoju, aby osiągnąć to wszystko? Jak najbardziej są to sprawy bardzo indywidualne, jednak mam nadzieję, że można można wyodrębnić jakieś punkty wspólne dla wszystkich.

Rozumiem, że najpierw nauczyłbyś się koncentracji podczas medytacji - czyli np. skupiania na oddechu przez 20 minut. Jakie byłyby kolejne kroki... ?
Kubas

Postprzez mrO » 19 sty 2020, o 16:00

Medytowanie pozwoli ci skupić się na tu i teraz, uwalniając o wszelkich problemów, które wymieniłeś wyżej. Po prostu zacznij medytować dla siebie, a nie dlatego bo ktoś ci to polecił.
Następne kroki ? Po prostu zacznij i kontynuuj to przez jakiś czas a zobaczysz różnicę.
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Postprzez Kubas » 19 sty 2020, o 16:16

Chyba nie do końca się rozumiemy :thinking Ale w każdym razie dzięki za odpowiedzi.
Kubas

Następna strona

Powrót do Medytacje