Metoda 6 kroków do błyskawicznej motywacji

techniki i metody pracy z prawem przyciągania

Metoda 6 kroków do błyskawicznej motywacji

Postprzez Born1975 » 30 lip 2019, o 15:24

Metoda 6 kroków to strategia błyskawicznej motywacji. Wspaniale uzupełnia się z opisaną prze ze mnie wcześniej metodą WOOP więc warto obie metody stosować równocześnie.

Oto 6 kroków stosowanych w tej metodzie:

1.Zadaj pierwsze pytanie błyskawicznej motywacji: Dlaczego miałbyś/miałabyś podjąć działanie? Dlaczego miałbyś/miałabyś chcieć to zrobić? Odpowiedź zapisz impulsywnie, tak długo aż wyczerpiesz temat.

Na przykład, dlaczego miałbyś 3 razy w tygodniu uczyć się hiszpańskiego?

2. Zadaj drugie pytanie błyskawicznej motywacji: W jakim stopniu jesteś gotowy/gotowa na zmianę? Oceń to w skali od 1 do 10 gdzie 1 to totalny brak gotowości a 10 to całkowita gotowość. Odpowiedz pisemnie na to pytanie.

Na przykład gdy ocenisz na 1 to napisz, że wcale ci się nie chce, totalnie nie masz ochoty, a przy 10 jesteś 100% gotowy/gotowa to zrobić, nic nie jest w stanie cię powstrzymać.

3. Zadaj trzecie pytanie błyskawicznej motywacji: Dlaczego nie wybrałeś/wybrałaś mniejszej cyfry? Odpowiedz na nie pisemnie-daj krótkie uzasadnienie. Jeśli wybrałeś/ wybrałaś 1, to pytanie brzmi: Co by się musiało stać, żeby było to 2.

Pytanie trzecie jest chyba najważniejsze w tej metodzie, więc bądź ze sobą bardzo szczery/szczera.

4. Zadaj czwarte pytanie błyskawicznej motywacji: Wyobraź sobie, że nastąpiła zmiana (zrobiłeś/zrobiłaś to, co było do zrobienia). Jakie byłyby najbardziej pozytywne skutki tej zmiany? Odpowiedz pisemnie na to pytanie. Możesz pisać do woli, ale możesz odpowiedzieć bardzo szybko.

5. Zadaj piąte pytanie błyskawicznej motywacji: Dlaczego te skutki są dla ciebie ważne? Zadaj to pytanie 5 razy i 5 razy na nie odpowiedz.

6. Zadaj szóste pytanie błyskawiczne motywacji: Jaki jest zatem twój następny krok? Co zrobisz? Określ termin wykonania. W tym punkcie określ jakiś bardzo mały krok do przodu. Na przykład co zrobisz do jutra do godziny 24. Zwróć uwagę na to, że wyznaczasz kolejny krok, a nie efekt tego kroku.

UWAGA:
Zawsze się skupiaj na DLACZEGO TAK a nie na JAK i DLACZEGO NIE.
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 860 razy
Otrzymał podziękowań: 613 razy

Re: Metoda 6 kroków do błyskawicznej motywacji

Postprzez domi » 31 lip 2019, o 16:10

Born, a Ty stosujesz te metody tak? I jak efekty? Opisz coś więcej niż samą teorię :kwiatek
If you can hold it in your head, you can hold it in your hand.
domi

Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Postprzez Born1975 » 31 lip 2019, o 17:25

Dowiedziałem się o tych metodach niecały tydzień temu. Ja nie mam problemu z motywacją, więc nie stosuję tych metod, choć nadchodzi w moim życiu coś, co prawdopodobnie pozwoli mi przetestować ich skuteczność na sobie.
Born1975

Postprzez domi » 31 lip 2019, o 19:27

Born1975 napisał(a):Dowiedziałem się o tych metodach niecały tydzień temu. Ja nie mam problemu z motywacją, więc nie stosuję tych metod, choć nadchodzi w moim życiu coś, co prawdopodobnie pozwoli mi przetestować ich skuteczność na sobie.

Ooo, no to jak będziesz miał możliwość pochwalić się efektami "na żywo" to opisz, na pewno wielu użytkownikom się to przyda, zawsze miło poczytać o czyichś rzeczywistych przyciągnięciach :)
If you can hold it in your head, you can hold it in your hand.
domi

Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Postprzez Born1975 » 31 lip 2019, o 20:40

W temacie o termostacie PP napiszę ciekawy post na temat motywacji. Być może zrobię to jutro lub pojutrze-zależy kiedy znajdę na to czas. Każdy post w tamtym wątku to minimum godzina. Dziś jest już późno, a jutro mogę być cały dzień poza domem, ale zerknij tam, jak będzie nowy post. To, co napisze na temat motywacji to całkiem inny punkt widzenia, niż to do czego do tej pory przywykliśmy.
Born1975

Powrót do Techniki PP