Rytuał sukcesu

techniki i metody pracy z prawem przyciągania

Rytuał sukcesu

Postprzez Born1975 » 19 lip 2019, o 17:58

Czy chcesz mieć lepsze zdrowie? A czy chcesz mieć lepsze wyniki w sporcie lub w nauce? A może chcesz poprawić relacje z innymi ludźmi? Albo zwiększyć swoje dochody? Rytuał sukcesu jest czymś, co bardzo ci pomoże osiągnąć swoje cele.

Zanim zaczniesz czytać dalej, sugeruję, by wpierw przeczytać mój post na temat termostatu prawa przyciągania. Jest tam bardzo dużo teorii, która pozwoli lepiej zrozumieć, jak działa rytuał sukcesu. Oczywiście możesz czytać teraz dalej i później przeczytać tamten post. Tu masz link do niego: viewtopic.php?f=3&t=994

Rytuał sukcesu stosuje bardzo wiele osób osiągających sukcesy w różnych dziedzinach życia. Możesz go więc przysposobić do własnych potrzeb. Z tego też względu dla każdej osoby rytuał sukcesu będzie indywidualny. Więc nie podam ci gotowca, tylko sposób, w jaki możesz samemu utworzyć swój własny rytuał w zależności od tego, na czym ci zależy i nad czym chcesz pracować. Być może utworzysz sobie taki rytuał, który będzie ci towarzyszył do końca życia. A być może zechcesz swój rytuał zmodyfikować lub zmienić na totalnie inny, jak warunki życiowe się zmienią. Tu nie ma sztywnej zasady, wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Stosując rytuał dla jakiegoś aspektu życia, również inne jego aspekty ulegną poprawie. Choć oczywiście najbardziej ten, nad którym będziesz pracować.

Rytuał sukcesu jest bardzo prosty do utworzenia. Jeszcze raz powtórzę, zastanów się dobrze, nad czym chcesz pracować. Moja sugestia jest taka, by skupić się na tej dziedzinie życia, w której radzisz sobie najgorzej. Nie musisz się jednak tego trzymać, być może masz inne priorytety na dany moment. Tak czy siak, rytuał i tak ci pomoże.

Michael Jordan powiedział kiedyś o rzutach osobistych:

Kiedy rzucasz swój rzut osobisty, to najważniejsze jest to, żebyś miał SWÓJ RYTUAŁ. Większość zawodników podchodzi do linii i po prostu rzuca-właśnie dlatego ich skuteczność jest słaba. My jako ludzie robimy świetnie tylko to, co świetnie wytrenowaliśmy i co robimy za każdym razem tak samo. Dlatego stwórz sobie swój specjalny rytuał rzutu.

Jak więc widzisz, chodzi tu o wytrenowanie pewnej rutyny. A rutyna to swego rodzaju nawyk. Tak więc sam rytuał sukcesu to pewien nawyk. To działa, bo kiedy opanujesz coś do perfekcji, to dzięki rutynie za każdym razem wykreujesz taką samą procedurę, w efekcie czego za każdym razem po prostu trafisz. I tak samo, jak w koszykówce może być w codziennym życiu.

Bardzo istotne jest to, że rytuał sukcesu stosujemy z samego rana. Tego przestrzegaj bezwzględnie. Dlaczego jest to takie ważne? Bo od tego, jak zaczniesz poranek, tak będziesz nastawiony psychicznie i fizycznie przez cały dzień. Po prostu, gdy zaczniesz rano coś robić, to nie odpuścisz, a gdy rano odpuścisz, to później nie będzie ci się już chciało. Jeśli więc chcesz odnosić sukcesy w życiu, to musisz utworzyć poranny rytuał, który nastawi cię na właściwy tryb działania w ciągu całego dnia. Jedynym wyjątkiem od tej reguły może być to, że pracujesz na nocną zmianę. Wtedy stosuj swój rytuał po wstaniu z łóżka.

Jak więc utworzyć swój rytuał? Podam ci przykład. Od razu po wyjściu z łóżka wypij szklankę wody. Ubierz się i idź 15 minut pobiegać, lub idź na 15 minutowy spacer. Po powrocie zjedz coś lekkiego, najlepiej jakieś nieprzetworzone produkty. Potem szybki prysznic i 15 do 30 minut edukacji na temat, który cię interesuje. Oczywiście to tylko przykład, więc możesz zmienić kolejność, coś usunąć, lub dodać coś swojego. Istotne jest to, by w miarę możliwości wstawać o tej samej godzinie.

Stosowanie takiej rutyny sprawi, że bardzo szybko zaczniesz zauważać pozytywne efekty swoich działań. Może się to wiązać z tym, że będziesz musieć wstawać wcześniej niż do tej pory. No cóż, jak to mawiają, na sukces trzeba zapracować, ale efekty wynagrodzą wyrzeczenia. Nie musisz chodzić biegać, nie musisz się edukować, to tylko przykład. Możesz swój rytuał tworzyć powoli, dodając do niego nowe moduły. Jedyne co musisz robić, by miało to sens, to każdego ranka odprawiać swój własny rytuał.

Nie ma idealnej rutyny i o tym warto pamiętać. Więc nie strofuj się, jeśli takiej nie uda ci się utworzyć. Jeśli tylko będziesz stosować swoją rutynę, to efekty z czasem i tak przyjdą.

Na koniec kilka wskazówek co warto zawrzeć w swojej rutynie:
-zdrowe odżywianie
-jakiś wysiłek fizyczny, to może być tylko 5 minut, ale niech będzie
-edukacja na temat, w którym chcesz osiągnąć sukces
-cokolwiek własnego co sprawi, że pójdziesz do przodu.

Ostatnia wskazówka: wykonuj swój rytuał CODZIENNIE.

Powodzenia

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Anka12
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Re: Rytuał sukcesu

Postprzez Born1975 » 1 sie 2019, o 23:34

Film jest długi, ale mniej więcej od 19:30 jest mowa o rytuale sukcesu. Zobaczcie około minuty od podanego czasu.

Born1975

Postprzez Born1975 » 12 wrz 2019, o 20:38

Bardzo ciekawy film w całości poświęcony tematowi, o którym tutaj piszę. Autor użył trochę innego nazewnictwa niż ja, bo on mówi o porannym rytuale, a nie rytuale sukcesu. Natomiast ten film jest takim rozszerzeniem tego, o czym ja napisałem w pierwszym poście.

Born1975

Postprzez Infinity » 13 wrz 2019, o 12:28

Born1975 napisał(a):Film jest długi, ale mniej więcej od 19:30 jest mowa o rytuale sukcesu. Zobaczcie około minuty od podanego czasu.

Obserwuję Bartka od lat, a tego filmiku jeszcze nie widziałam. Dzięki! :-)

PS. Osobom zainteresowanym poprawą swojej sytuacji materialnej szczerze polecam zalajkować nie tylko profil Bartka Popiela na Facebooku, ale także te należące do: Marcina Iwucia, Michała Szafrańskiego, Fryderyka Karzełka, Marka Jankowskiego i wielu innych godnych uwagi - i niekiedy także naśladowania - przedsiębiorców :) Dlaczego? Ponieważ według pewnej - z pewnością znanej większości z Was - teorii, jesteśmy sumą pięciu ludzi, którymi się otaczamy. Choć pewnie nie tylko ja uważam, że choć pięć najbliższych nam osób ma na nas największy wpływ, to mają go także - choć już w mniejszym stopniu - inni ludzie. Na mnie np. doskonałe wpłynęło to, że na FB nie obserwuję ani jednego znajomego, ale za to mam zalajkowane głównie wartościowe - m.in. tak jak te wspomniane wyżej - profile oraz kilka ciekawych grup :)
Być może troszkę zboczyłam z tematu to jednak uważam, że wszystko to ma związek z prawem przyciągania. Koncentrujemy energię na ludziach sukcesu oraz na wiedzy i wartościach, jakie nam przekazują, a 'śmieci' (bezsensowne informacje udostępniane przez niektórych ludzi) świadomie odrzucamy. Chłoniemy wibracje owych ludzi sukcesu i jednocześnie zdobywamy niezbędną do dalszego rozwoju wiedzę, a kiedy do tego dodamy działanie.. to już w ogóle :bigsmile $ :magnes :wnastroju
Nic nie dzieje się bez powodu :twohearts
Infinity

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez Born1975 » 13 wrz 2019, o 12:49

Po tym, co napisałaś, to naszła mnie taka myśl, że koncentracja na wiedzy czy wartościach takich osób, o jakich piszesz, może być uznana za jedną z metod mających na celu przyciągnięcie do naszego życia tego, co chcemy. To nie będzie metoda dla wszystkich, ale sam po sobie widzę, że to się sprawdza.

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Infinity
Born1975

Postprzez Infinity » 13 wrz 2019, o 13:05

Wiesz.. dodam także, że u mnie sprawdza się zwłaszcza 'chłonięcie' wartości, a także niektórych cech charakteru. Wyłapuję to, co mnie interesuje, obserwuję, wyciągam wnioski i finalnie się transformuję. Przykładem jest w moim przypadku m.in. Ola Budzyńska z bloga PSC (poznałam ją kilka lat temu właśnie poprzez wywiad, który przeprowadzał z nią Bartek Popiel). W zarządzaniu czasem w ogóle mi nie pomogła (tego uczy), ale w zmianie charakteru na lepsze i wskoczenie na wyższy poziom asertywności, a także ukształtowanie w sobie charyzmy owszem :-)
I tak jak mówisz.. To nie jest dla wszystkich, ale mimo tego większości polecam przynajmniej spróbować :-)
Nic nie dzieje się bez powodu :twohearts
Infinity

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez Born1975 » 13 wrz 2019, o 13:14

Jeśli masz ochotę, to napisz o tym osobny temat. Teraz kończymy OT :)
Born1975

Powrót do Techniki PP