Sigil

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Sigil

Postprzez Pozytywna » 15 kwi 2018, o 10:20

Wikipedia.
Sigil – symbol stworzony dla specyficznego celu, magicznego życzenia. Symboliczna reprezentacja rezultatu pożądanego przez maga lub osobę zainteresowaną.

Austin Osman Spare (1886–1956), w swoim Zos Kia Cultus, sugeruje używanie sigili samych w sobie, tzn. poza rytuałami. Jego technika, zwana dziś sigilizacją, stała się centralnym elementem magii chaosu.

Teoria sigili opiera się na założeniu, że jeśli pewne głęboko zakorzenione w podświadomości fakty mogą wywierać wpływ na nasze działania, to można wykorzystać ten fakt w odwrotny sposób. Wystarczy, iż wprowadzi się do podświadomości pewien symbol (sigil), uprzednio nadając mu pewne znaczenie. Następnie należy zapomnieć znaczenie owego sigilu, opcjonalnie go zniszczyć[5]. W ten sposób wpływamy na naszą podświadomość.

Sigil może posiadać formę abstrakcyjną, obrazkową lub semi-abstrakcyjną. Może istnieć zarówno fizycznie, wirtualnie, jak i myślowo. Wizualne symbole są najpopularniejszą formą sigili, ale stosowane bywają także dźwięki i kształty. Istnieje wiele rodzajów sigili: alfabetyczne, runiczne, obrazkowe, fonetyczne (mantry), akustyczne, przestrzenne oraz wiele innych, które opracowują sami zainteresowani sigilizacją. Obecnie są już dostępne poradniki tworzenia osobistych symboli sukcesu – magicznych sigili.

A teraz zaczerpnięte za forum ezoradar

Co to są Sigile?

Jest to jedna z istotniejszych praktyk magii Chaosu, chodź z samą magią nic wspólnego nie ma

Jak to wygląda i jak to się robi?

To bardzo proste. Wyciągamy czystą kartkę. Na kartce piszemy nasze życzonko. W jakiej formie ?

Podświadomość nie rozumie słowa NIE. Więc nie pisz tego słowa, bo może przynieść odwrotny skutek. Np. Nie chcę być mały - podświadomość rozumie to tak - Chcę być mały. I oto realizuje nasz przekaz

Unikamy też słów : Chcę, będę, Zobaczę - czyli czasu przyszłego. Można pisać w przyszłym, ale efekt będzie gorszy. Piszemy w teraźniejszym !

Jestem Bogaty.

Mam dziewczynę.

Mam wspaniałą pracę. <-- to są przykłady dobrze zapisanego życzonka.

Jak już mamy swoje życzonko, zapisujemy w formie fonetycznej (czyli tak, jak się wymawia) np moje :

Chcę mieć dziewczynę zapisujemy tak HCĘ MIEĆ DZIEWCZYNĘ.(ja bym napisała hce miec dziewczyne) Następnie usuwamy polskie znaki i zostaje nam :

HCEMIECDZIEWCZYNE. Teraz, usuwamy literki które się powtarzają i wychodzi nam :

HCEMIDZWYN

Teraz rysujemy sigila. Nie może on przypominać zdania. Ma być to znak z liter

Wpisujemy i kombinujemy. Jeżeli jakaś litera przypomina nam inną np. N wygląda jak odwrócone Z to nie musimy jej pisać. Albo jakby W przypominało nam V, to tego V nie musimy pisać. (Dziękuje, Vay )

I jak już mamy gotowy obrazek, należy go przyswoić .

Przyswajanie !

Najlepiej "wdrążyć go w podświadomość" przy orgaźmie (sprawdziłem). Wtedy podświadomość najlepiej zapamiętuje.

Jeżeli u Was orgazm odpada z jakiś powodów, zostają inne drogi :

-Patrzenie się w sigil bez mrugania i ruszania oczami, przez ile wytrzymamy. Powtórzyć dwa razy

-Kładziemy się na podłogę, i zaczynamy robić różne ćwiczenia fizyczne (pompeczki, szóstke Weidera - musimy się zmęczyć). Gdy zaczynamy się męczyć, podczas ćwiczeń wpatrujemy się w sigil.

Po wszystkim sigil zniszczyć i pozwolić podświadomości działać.
Odnoszę wrażeni, że nic nowego już nie ma co pomoże nam spełnić nasze pragnienia. Przecież określ swoje pragnienie, pomyśl, zapomnij jest nam dobrze znane. Tylku tu dodatkowo wchodzi sybmol, czy spotkaliście się z tym, stosowaliście?
Pozytywna

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Sigil

Postprzez Born1975 » 15 kwi 2018, o 22:08

Pozytywna napisał(a):Podświadomość nie rozumie słowa NIE.

To jedna z najczęściej powtarzanych bzdur. Podświadomość doskonale rozumie słowo NIE, tylko potrzebuje trochę więcej czasu na właściwe zinterpretowanie informacji (musi "przetrawić" przeczenie).

Prawdą natomiast jest, że naszych życzeń, afirmacji itp. nie powinniśmy stosować w formie zaprzeczeń. Jest tak dlatego, że samo słowo NIE odbierane jest na poziomie mentalnym czyli w formie czystej idei, natomiast cała reszta ma wpłynąć na nasze emocje.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 580 razy

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2018, o 22:12

Born1975 napisał(a):
Pozytywna napisał(a):Podświadomość nie rozumie słowa NIE.

To jedna z najczęściej powtarzanych bzdur. Podświadomość doskonale rozumie słowo NIE, tylko potrzebuje trochę więcej czasu na właściwe zinterpretowanie informacji (musi "przetrawić" przeczenie).

Podświadomość nie widzi słowa "nie", bo "nie" nie ma obrazu, a podświadomość rozumie obrazami :mur:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1673 razy

Postprzez Born1975 » 15 kwi 2018, o 22:16

Scarlett w takim razie wytłumacz mi jedną rzecz. Jeśli powiem: "Pożycz mi 100 złotych", a za drugim razem powiem "Nie pożyczaj mi 100 złotych", to czy ten przekaz za każdym razem rozumiesz tak samo? Jeśli rozumiesz go inaczej to uzasadnij dlaczego i co stanowi różnicę.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2018, o 22:25

Nie chce mi się po raz pierdyliard tego tłumaczyć. Ale polecam Ci wybrać się na jakiś warsztat (a mówiono mi o tym na trzech różnych) jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości. Bo często to, co tutaj piszesz to jeszcze PP w powijakach.
Podświadomość nie musi niczego "trawić", bo ona rozumie wprost, jasno, nie myśli, nie analizuje i nie zastanawia się:
PODŚWIADOMOŚĆ:
- jest subiektywna, dziecinna, uczciwa, nie ocenia
- wypełnia polecenia świadomości
- realizuje programy i wzorce z SPO
- ma wbudowany mechanizm homeostazy
- utarte zwyczaje, myślenie, zachowanie
- nie odróżnia ironii! (lepiej więc mówić np. do dziecka, "mistrz z Ciebie", "geniusz!" niż "ty matole" :P )
- ma swoje granice komfortu
- utrzymuje stały kurs
- nie lubi zmian i nowości, dlatego gdy robisz coś nowego, czujesz się nieswojo
- nie odróżnia dobrego i złego - człowiek boi się zmiany bo zmiana jest nowa
- nie odróżnia zmyślonych obrazów od prawdziwych
- podświadomość nie widzi słowa "Nie", bo "nie" nie ma obrazu. Podświadomość posługuje się obrazami.

Zdania które napisałeś są przykładem totalnie głupim i nie pasującym w ogóle do tematyki.
Bo jeśli zwracasz się do kogoś o pożyczkę lub też nie - zwracasz się do niego bezpośrednio i ŚWIADOMIE. A wyobraź sobie, że podświadomość i świadomość to dwie różne sprawy. Nie sądzę by ktokolwiek afirmował, programował lub pisał sigile ze zdaniem "Nie pożyczaj mi 100 zł", ale skoro upierasz się przy tak świadomym przykładzie to proszę bardzo:
Podświadomość operuje na Twoim skupieniu. Jeśli będziesz powtarzał, że nie chcesz aby ktoś pożyczył Ci 100 zł to na czym się SKUPIASZ. Na 100 zł. Podświadomość nie odróżnia czy chcesz, czy nie chcesz. Tylko na 100 zł.
Ale ten przykład nijak tutaj pasuje bo jest świadomym zdaniem wypowiedzianym do kogoś.
Niemniej jednak tak działa podświadomość i całe PP - to na czym się skupiasz. Na obrazie. Ona nie wie czy chcesz czy nie chcesz. Tylko na obrazie. A idealnym przykładem jest uczeń w ławce: "byle nie ja, byle nie ja". I taki uj - idzie do odpowiedzi. :banan
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 15 kwi 2018, o 22:31

Pozwól, że ja zostanę przy swoim zdaniu, bo będziemy ciągnąć rozmowę na argumenty w nieskończoność. Ja napisałem co o tym myślę, Ty tez i niech tak zostanie :)
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez TheMe » 15 kwi 2018, o 22:35

Born, trochę źle to chyba interpretujesz. Nasza podświadomość nie rozumie komunikatu z ''nie'' tzn. tak komunikat dotarł ale nie tak jak chcemy bo to taka 5 letnia dziewczynka której mówisz ''NIEbiegaj'' co robi dziecko? Właśnie ;) Albo NIE myśl o czerwonym aucie, NIE myśl o cytrynie itd jaki masz obraz dla jestem bogaty a NIE jestem biedny? Pewnie że każdy ma ze swoją podświadomością też inne kontaktery ale ogólnie przyjmuję się skup się na tym czego chcesz nie na tym czego NIEchcesz. Co do przykładu który przytoczyłeś jest trochę nie w punkt jak dla mnie, bo tak świadomy przekaz ja rozumiem chcesz lub niechcesz ode mnie kasy ale chodzi o to jaki komunikat idzie do Twojej podświasomości prawda?
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Postprzez Born1975 » 15 kwi 2018, o 22:55

TheMe nie chciałem więcej pisać na ten temat, ale wywołałaś mnie do odpowiedzi.

Podświadomość jest dość mocno skomplikowanym tworem. Cały czas trwają nad nią badania. Dużo na jej temat wiadomo, ale nie wszystko. Część z tych rzeczy, które my odkrywamy wiedziano już dawno temu. Dość ciekawą koncepcję podświadomości podaje Huna, a współczesna nauka po części potwierdza teorię Huny.

Prawdą jest, że podświadomość myśli obrazami, jest to dla niej całkiem naturalne. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że nasi bardzo wcześni przodkowie nie używali słów. Ale w momencie gdy rozwinęła się mowa, podświadomość musiała się nauczyć rozumieć te słowa. Gdy się uczysz języka obcego, to wykorzystujesz podświadomość do zapamiętania znaczenia poszczególnych wyrazów. Samo rozumienie szyku zdania w danym języku zależy już bardziej od naszej świadomości, ale i tak za zrozumienie całości odpowiada podświadomość.

Co do przykładu z bieganiem. Małe dziecko o wiele bardziej używa obrazów niż samej mowy i dlatego jak mówisz mu, że ma nie biegać, to skutek jest zazwyczaj odwrotny. Ale w przypadku osoby dorosłej może być inaczej. Co do pozostałych przykładów, które podałaś to tylko potwierdzają, to co napisałem wcześniej, podświadomość potrzebuje więcej czasu by przetrawić informację. Trzeba jednak dodać, że są to dość mocno manipulacyjne przekazy, bo słowne przeczenie staje naprzeciw tworzonemu obrazowi.

Temat podświadomości nie jest tematem zero-jedynkowym, a ja patrzę na to bardziej od strony nauki niż od strony ezoteryki.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez TheMe » 15 kwi 2018, o 23:02

Dodałam post zanim zobaczyłam że Ty i Scarlett odposaliscie więc moim celem nie było ignorowanie tego że nie chcesz o tym dyskutować, wybacz. Zgadzam się że nauka ciagle bada ten temat i że nie ma jedenej słusznej metody dlatego napisalam ze każdy też ma ze swoja podświadomościa swój sposób komunikacji- grunt żeby działało. Ale nie upraszczaj że musi rozumieć słowo "nie" bo to też tak nie działa na co są badania naukowe. Niech każdy pozostanie przy swoim. Miłego wieczoru; )
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2018, o 23:03

Taaa, a ja patrzę z jakiej strony? Jestem chyba pierwszym niewiernym Tomaszem tego forum - naczelna racjonalistka, która musi mieć podkład i dla której PP jest jasne właśnie poprzez naukę a nie bzdury ezoteryczne.
Ale ja wiedzę czerpię od takich ludzi jak Bruce Lipton czy Jose Silva, a nie leśnych dziadków z YT. Ale ok, przemilczę już ten temat ;)

TheMe - z ust mi to wyjęłaś :)

Temat Huny przemilczę, bo musiałabym się zdradzić z czymś, z czym jeszcze nie chcę się zdradzać.

A co do języka obcego - podświadomość wyłapuje co w nim jest przekazane, nawet kiedy go nie znamy.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Następna strona

Powrót do Techniki PP