Huna- co to takiego?

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Huna- co to takiego?

Postprzez Renata » 16 cze 2014, o 12:26

Huna to sposob zycia (bycia), zawiera wiedze ukryta w otaczajacej nas rzeczywistosci, w naturze, w zwierzetach, roslinach i w czlowieku. Zostala zebrana i spisana w 7 podstawowych zasad:

1) Świat Jest taki, jaki myślisz, że jest.
2) Nie ma granic i wszyscy jestesmy ze soba powiazani.
3) Energia podąża za uwagą.
4) Teraz jest moment mocy.
5) ALOHA - milosc, szczescie, przyjazn.
6) Cała moc pochodzi z wnętrza.
7) Skutecznosc jest miara prawdziwosci (rzeczywistosci).
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Re: Huna- co to takiego?

Postprzez xlimonka » 16 cze 2014, o 19:58

Co do dwójki to mam w sumie pytanie ;). Widzę, że tu pisze, że wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani. A nie jest to jednak tak, ze jestesmy powiazani tylko z osobami, ktore spotkalismy kiedys bądź mamy spotkac? ;)
xlimonka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Renata » 16 cze 2014, o 20:07

xlimonka napisał(a):Co do dwójki to mam w sumie pytanie ;). Widzę, że tu pisze, że wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani. A nie jest to jednak tak, ze jestesmy powiazani tylko z osobami, ktore spotkalismy kiedys bądź mamy spotkac? ;)

Pozwol, ze wkleje tu odpowiedz na zadane przez ciebie pytanie:
Wszechświat sam w sobie jest polem o nieograniczonych możliwościach. Naprawdę, żyjemy w nieograniczonym wszechświecie. Ktoś stwierdzi, że fizyka ogranicza wszechświat. Tylko prawa fizyki jakoś dziwnie się naginają, jeśli dochodzimy do rzeczy tak abstrakcyjnych jak np. czarne dziury, czy materia przy prędkości światła. Poza tym fizyka, podobnie jak matematyka, opisuje nasz system wyobrażeń o wszechświecie.

Wszechświat jest nieograniczony. Więc dlaczego My, będąc cząstką wszechświata jesteśmy ograniczeni? I czym jesteśmy ograniczeni?

Po pierwsze, aby doświadczyć czegoś w nieskończoności, trzeba to ograniczyć. Aby zaistniało doświadczenie, potrzeba granic. W tym wypadku są to granice naszej percepcji, czyli postrzegania. Dzięki nim możemy doświadczać, a co za tym idzie rozwijać się. Dzięki nim możemy właściwie istnieć. Mając ograniczone pole postrzegania, mamy również ograniczoną w pewien sposób świadomość. W miarę poszerzania świadomości, czyli rozwoju, granice się zacierają. Staje się jasne, że nie ma granic, nie ma oddzielenia, nie ma końca. Wszystko jest nieskończonym przejawem boskiego procesy, w którym my również mamy udział. Jesteśmy jego częścią.

Ograniczenia wynikają tylko z naszych ograniczonych poglądów. Jeśli nie wierzymy w cuda, one nie pojawią się w naszym życiu. To jest jasne, ponieważ sami ograniczamy naszą rzeczywistość. Sami swoimi myślami ograniczamy wszechświat. Zupełnie niepotrzebnie.

Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy w taką możliwość. Tu ocieramy się o mistykę. W niektórych kręgach cudowne uzdrawianie jest na porządku dziennym. Niektórzy są świadkami niesamowitych materializacji, czy nawet teleportacji. Z kolei inni traktują to jako wielkie bajki i oszustwa. I właśnie ci tego nigdy nie doświadczą, nigdy nie znajdą się w pobliżu takiego cudu, ponieważ ich umysł nie dopuszcza takiej możliwości. W ich rzeczywistości nie ma na to miejsca.

Teraz sobie pomyśl, co by się stało, gdybyś uwierzył w coś cudownego. Wtedy prędzej czy później pojawiłoby się to w Twoim życiu. Zaczęłyby się dziać realne cuda, ponieważ wszechświat nie ma ograniczeń, a Ty z tej cechy możesz dowoli korzystać. Nie wiem czy wiesz, ale żyjesz naprawdę w magicznej i wspaniałej rzeczywistości.

Jeśli uświadomisz sobie sen o rzeczywistości, wyjdziesz ponad jej ograniczenia.
Renata

Re: METODA SILVY

Postprzez wolves » 7 wrz 2017, o 09:00

Tomku, a czy możesz napisać np. 3 najbardziej wartościowe pozycje? Bardzo lubię Hunę i zainteresował mnie ten temat już dawno :)
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez tomek0794 » 7 wrz 2017, o 12:00

Witaj Wilczyco :)
Trudno mi wyselekcjonować tylko trzy pozycje ponieważ z tych książek, które czytałem to każdy autor opisał to samo z innego punktu widzenia. Każdy coś mi dodał do całości. Ale spróbuje ci podać te najważniejsze. Będzie ich jednak trochę więcej niż trzy :)

- Max Freedom Long - Magia cudów
- Max Freedom Long - Wiedza tajemna w praktyce
- Wiliam Glover - Księgi wiedzy tajemnej
- Kurt Tepperwein - Tajemnica Huny
- Otha Wingo - Podręcznik Huny
- Leszek Żądło - Wiedza tajemna. Huna w praktyce
- Sławomir Hulanicki - Huna. Tajemna wiedza Kahunów
- Ekkehard Zellmer - Huna Vita
- King Serge Kahili - Bądź mistrezm ukrytego Ja
- Krotoschin Henry - Huna. Podręcznik praktyczny

Oczywiście to nie wyczerpuje wszystkich pozycji o Hunie. Książek jest o wiele więcej, ale te ja osobiście uznaje za najważniejsze z tych, które przeczytałem.

Tak jeszcze króciutko o Hunie i Silvie. Kilka różnic:
1. W silvie jak chcesz coś "przyciagnąć" to sobie tworzysz wizualizacje i odpowiednio z nią pracujesz. Ale tak naprawdę nie wiesz co się dzieje z tym "obrazkiem", nie wiesz jakie mechanizmy zachodzą, że ten "obrazek" staje się rzeczywistością. Huna to świetnie wyjaśnia :)

2. Powiedzmy sobie szczerze, że Silva nie zawsze działa. Często jest tak, że to co sobie wyobrażamy nie "przychodzi" do nas. Huna wyjaśnia dlaczego tak się dzieje i jak uniknąć takich sytuacji. Dzięki Hunie możesz osiągnąć naprawdę wszystko :) Wiem to na swoim przykładzie. Jeżeli pracuje nad jakimś celem to nie muszę sobie nawet tego wyobrażać tak jak w Silvie. Wystarczy intencja (zamiar) skierowany do Wszechświata i jest :) Niektóre odpowiedzi przychodzą od razu, na niektóre muszę trochę poczekać. To wszystko dzięki Hunie :)

3. W silvie jest położony zbyt mały nacisk na "energetyzacje" celu. A jest to bardzo ważna sprawa. Nawet powiedziałbym kluczowa. Huna też świetnie wyjaśnia tą kwestie i uczy jak "energetyzować" swoje cele.

4. I najważniejsza rzecz: Dzięki Hunie zrozumiałem na czym polega oświecenie (przebudzenie, samadhi, itp). Silva uczy tego jak naginać rzeczywistość to swoich celów. Huna oprócz tego uczy poddania i życia w Tu i Teraz z płynącą z serca miłością. Silvy uczy pracy z podświadomością. HUna oprócz tego uczy jak połączyć się z nadświadomością (pogrubiłem to zdanie bo wydaje mi się, że to jest najważniejsze). Po przestudiowaniu Huny nie zależy mi już na "sterowaniu rzeczywistością". Oczywiście robie to, ale raczej traktuje to jako zabawe i tylko wtedy kiedy rzeczywiście uznam to za konieczne. Huna wskazała mi co powinno być dla mnie najważniejsze i (jak pisałem w poprzednim poście) właśnie o tym pisali wszyscy "duchowi", "wielcy" poprzednich i dzisiejszych czasów. TYlko używali innego języka, ale wszystkim chodziło o to samo.

To tak pokrótce. Studiuj Hunę z otwartym sercem, spokojnie, cierpliwie, a sama dojdziesz do podobnych wniosków jak ja, a może nawet jeszcze fajniejszych. Życzę ci tego z całego serca <33

Za ten post autor tomek0794 otrzymał podziękowania - 3
Diament, Pinky, wolves
tomek0794

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez wolves » 7 wrz 2017, o 22:42

Bardzo ciekawe to co piszesz ;) czyli nie ma znaczenia od której książki zacznę? Nie mam żadnej w swojej biblioteczce co prawda, ale jakbym chciała kupić to rozumiem, że mogę którąkolwiek? Jestem ciekawa jak podejście Huny jest powiązane np. podejściem Hicksów. W sensie na razie mam za małą wiedzę żeby móc wskazać różnice i powiązania.. ale fajnie, że jesteś na forum, mam nadzieję, że będzie się można ciebie pytać w razie wątpliwości :D
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez Born1975 » 8 wrz 2017, o 00:01

wolves napisał(a):Bardzo ciekawe to co piszesz ;) czyli nie ma znaczenia od której książki zacznę? Nie mam żadnej w swojej biblioteczce co prawda, ale jakbym chciała kupić to rozumiem, że mogę którąkolwiek? Jestem ciekawa jak podejście Huny jest powiązane np. podejściem Hicksów. W sensie na razie mam za małą wiedzę żeby móc wskazać różnice i powiązania.. ale fajnie, że jesteś na forum, mam nadzieję, że będzie się można ciebie pytać w razie wątpliwości :D

Zacznij od książek Longa i to najlepiej w takiej kolejności w jakiej były pisane. Long napisał z tego co pamiętam 8 książek, z czego po polsku wyszło 7. Ale uwaga, Long za bardzo odszedł od pierwotnych założeń huny, co czasem jest mu zarzucane. Otha Wingo z tego co pamiętam bardzo mocno nawiązuje do Longa, więc też mała poprawka.... Potem możesz czytać dowolnych autorów, których podał Tomek.

Ja sam łączyłem hunę z metodą Silvy, to znaczy wejście w stan alfa tak jak uczy Silva i potem energetyzacja (mana) i zwracanie się o realizację celu do aumakua.

I mała uwaga. Używanie słów ze znanej nam psychologii do określenia tego czego uczy huna (unihipili, uhane i aumakua) to kompromis.

Co do Hicksów, to się nie wypowiem, bo nie czytałem żadnej książki ich autorstwa.

P.S. Na temat samej huny piszcie już w temacie jej poświęconym.
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez tomek0794 » 8 wrz 2017, o 08:23

Witaj Wilczyco.
Na początek napewno bym przeczytał "Max Freedom Long - Magia cudów". Ta książka jest jakby wprowadzeniem do Huny. Pokazuje ci jak huna została ponownie odkryta. Taka historia połączona z wyłożeniem tej "filozofii". A potem to już raczej obojętne w jakiej kolejności będziesz czytała. Każdy autor trochę inaczej to opisuje. I to jest cenne bo każdy dodaje swoją cegiełkę do zrozumienia tej tajemnej wiedzy. Za jakiś czas jak napiszesz książkę o Hunie :) , to pewnie też napisaszesz ze swojego punktu widzenia, weźmiesz pod uwagę swoje doświadzenia i też to będzie bardzo cenne. Dla mnie każda z tych książek była fenomenalna i każdy autor coś wniósł do ogólnego zrozumienia całości. Tak jak pisałem wcześniej Huna stała się dla mnie kluczem, którym otwieram zrozumienie innych nauk. Huna jest jak plac pod budowę. Kupujesz taki plac i możesz na nim zbudować co chcesz. Możesz postawić domek parterowy, lub altankę, bądź zasadzić na całym obszarze las. I tak jest z Huną. Myślę, że ta nauka leży u podstaw innych nauk (napewno leży u podstaw Silvy, Magii, Jogi itp). Ale wiele z tych nauk gupi po drodze założenia Huny. Czasem dodaje własne modyfikacje. Przez takie postępowanie często w wielu naukach pozostają same techniki, ale już brakuje wyjaśnienia jak one działają lub dlaczego często nie działają. Tak jest właśnie z Prawem Przyciągania, Magią, Silvą, dwupunktem czy innymi. Jest to ta sama "osoba" tylko w innym ubraniu. Pamiętaj też, że wiedza jest bardzo ważna. Żeby nie być "chorągiewką" targaną przez wichry życia musisz mieć wiedzę. Wiedza to potęga. Jeżeli zrozumiesz Kim jesteś to ucichną wszystkie wichry życia. Nie będzie najmniejszego nawet podmuchu. Staniesz się panią i właścicielką własnego istnienia i życia, i sama będziesz wybierała doświadczenia, które chesz mieć. Ale też pamiętaj, że bardzo ważna jest praktyka. Bez odpowiednich ćwiczeń, cierpliwości, wyrtwałości będziesz "tylko" wiedziała. Wielu ludzi jest dzisiaj niecierpliwa i trochę leniwa. Przyzwyczailiśmy się, że chcemy mieć wszystko od razu, bez wysiłku. No niestety, ale tak się nie da. Więc Wiedza + Praktyka = staniesz się tym kim naprawdę jesteś w swym "rdzeniu". Trudno mi to wyjaśnić bo to trzeba poczuć. To jest już język serca, a umysł nie zawsze potrafi znaleźć odpowiedznie przełożenie. Serdecznie Cię pozdrawiam i pamiętaj, że są to tylko moje przemyślenia. Możesz je wziąć pod uwagę lub nie. Słuchaj swojej intuicji. Ona najlepiej wie co jest dla ciebie najlepsze. Miłego dnia :)
tomek0794

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Renata » 8 wrz 2017, o 12:52

Kojarzycie Lambara? Pewnie większość owszem :sun
Prowadził AB a jednocześnie stronę na temat Huny. Prawo przyciągania opierał właściwie o te hunowskie prawidła.
Jak ktoś chce poszerzyć wiedzę w tym temacie również o osobiste doświadczenia Lambara, to zapraszam do archiwum wpisów :kwiatek
http://www.huna.net.pl/archiwum/2015/01/
http://www.huna.net.pl/archiwum/moja-hu ... aa-lambar/
Renata

Postprzez Diament » 14 wrz 2017, o 10:17

Tomku 0794.
Dzięki za podsunięcie książek o Hunie.
Niby człowiek wie,ale cały czas jednak można dorzucić jakaś cegiełkę i sobie trochę w głowie poukładać.
Rzeczywiście dla osób zagubionych lub początkujących jest to cenna lektura.
Long wyjaśnia dlaczego powinniśmy być jak najczęsciej w stanie radosci,dlaczego ,zwłaszcza na początku ,dobrze jest podsuwac podświadomości gotowe obrazy tego ,co byśmy chcieli.
Już się z tym kiedyś spotkałam ,że jesli człowiek nie ma określonych planów na życie,to realizujemy plany innych ludzi. A co gorsza dajemy sie prowadzić podświadomości,w której nie wiemy co dokładnie siedzi,tak więc należy ją starać się okiełznać.
Long podkreśla jakie to jest ważne ,aby krok po kroku starać się okiełznać swojego "poltergeista",aby bawił sie znami,a nie naszym kosztem:)
Pozdrawiam.
Diament

Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Powrót do Techniki PP