Dieta dla umysłu

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Re: Dieta dla umysłu

Postprzez Carrie_Bradshaw » 2 wrz 2017, o 10:11

ja chętnie :D ale podzielcie sie swoimi sposobami na to, zeby nagatywne mysli nie przychodzily albo tylko przelatywaly i wylatywaly, bez analizowania i rozkminiania :D tez caly czas probuje, ale chyba brakuje mi jakiegos wspomagacza :D
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Renata » 2 wrz 2017, o 10:21

Ja obserwuję swoje myśli, to jeden z najlepszych dla mnie sposobów, by się z tymi myślami nie utożsamiać.
Druga metoda to kwestionowanie tych myśli, zadawanie sobie pytań, czy są prawdziwe. W ogóle w tym kontekście to polecam the Work i Byron Katie <33
Jest mnóstwo sposobów: dobra muzyka, film, metoda z Silvy czyli "skreślam skreślam", hoponka i wiele innych, dla każdego coś dobrego :sun
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez wolves » 2 wrz 2017, o 10:29

Mi negatywne myśli same zniknęły dzięki afirmacjom, konkretnie dzięki słuchaniu Paula. Co prawda po jakimś czasie umysł się buntuje i powracają, ale to już nie to samo :)
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postprzez Scarlett » 2 wrz 2017, o 10:33

„To nie jest moja prawda” :roll:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez enn » 2 wrz 2017, o 11:33

Renata napisał(a): Druga metoda to kwestionowanie tych myśli, zadawanie sobie pytań, czy są prawdziwe.

Ja pytam jeszcze "do kogo to należy"? Świetne ćwiczenie dla tych, którzy mają tendencję do przejmowania i dźwigania bagażu emocjonalnego innych ludzi, nie tylko w kontekście PP. Mnie trochę pomogło wyzwolić się spod cudzych wpływów i skoncentrować się na tym, do dobre i przyjemne dla mnie osobiście.
enn

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez TheMe » 7 wrz 2017, o 19:33

Tak jak większość z Was pisało staram się tak robić cały czas ale włączyłam dużo większą uważność na myśli i z szokiem stwierdzam że często nawet myśli ''nie zauważe'' a ona już jest analizowana :shock: mój mózg sobie poczyna jak chcę :shock:
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez Carrie_Bradshaw » 7 wrz 2017, o 21:43

A u mnie na odwracanie zlych mysli dziala hoponka :D Z dnia na dzien jest coraz lepiej :D
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez mikser » 17 wrz 2017, o 17:28

nie chodzi w tym ćwiczeniu o tłumienie negatywnych myśli, bo to da odwrotny skutek, ale o używaniu gumki recepturki gdy myślimy negatywnie zapisywanie negatywnej myśli i pisanie kilku pozytywnych jej interpretacji, zamieniasz pisemnie negatywną interpretacje na pozytywną np. co za idiota mi zajechał drogę- wtedy strzał z gumki i w wolnej chwili zapisujesz myśli i dodajesz jej pozytywne interpretacje np. pewnie bardzo się spieszył, może miał ważny powód, może jechał komuś na pomoc. Chodzi o to, aby koncentrować swój umysł na pozytywnych bodźcach, które są realne zamiast na negatywnych. W życiu masz zawsze wybór między negatywnym a pozytywnym odbiorem rzeczywistości, to ćwiczenie tego uczy. Wywodzi się z nlp, pomaga w kontroli emocjonalnej, ponieważ negatywne myśli nakręcają negatywne emocje. Samo tłumienie negatywnych myśli wypieranie ich to jak tłumienie agresji czy innych negatywnych emocji, nie przynosi nic dobrego.
mikser

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Poprzednia strona

Powrót do Techniki PP