Dieta dla umysłu

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Dieta dla umysłu

Postprzez Renata » 4 paź 2016, o 16:48

Ma ktoś ochotę pogłodzić się przez tydzień? :D
Istnieje pewna technika, polegająca na tym by przez siedem dni nie skupiać się na jakiejkolwiek negatywnej czy pesymistycznej myśli :/ Negatywne myśli czyli te dotyczące porażki, rozczarowania lub kłopotów, krytyka, zazdrość, zawiść, potępianie innych ludzi lub samego siebie, przewidywanie choroby lub wypadku i wszystkie inne rodzaje pesymistycznych wizji.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie do końca kontrolować naszych myśli, dlatego najważniejszą zasadą tej diety jest to, by po pojawieniu się w umyśle tego rodzaju negatywnych treści natychmiast zastępować je pozytywnymi. Ćwiczenie jest nieudane wówczas, jeśli po pojawieniu się negatywnej myśli zaczniesz ją analizować i rozwijać, złamiesz tym samym zasady diety i musisz zacząć od początku!

Dieta tylko dla orłów ale myślę, że można ją wypróbować. To dobry sposób, by uświadomić sobie swoje nawyki myślowe. Ponadto można w ten sposób wyćwiczyć pozytywne myślenie. Jeśli już przyjdzie do nas niechciana myśl, można zastosować zasadę, którą opisywała Scarlett, polegającą na skreślaniu tego w myślach :sun

To jak? Są chętni, by uszczuplić nieco swój bagaż niepotrzebnych trosk? :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Ada, Karla
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Re: Dieta dla umysłu

Postprzez MagdaLooney » 4 paź 2016, o 17:15

Bardzo fajny pomysł :)
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 283 razy
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Postprzez Black » 6 paź 2016, o 12:39

Mój konik :sun
Jestem na takiej diecie od roku - najzdrowsza dieta jakiej kiedykolwiek doświadczyłam. Sami wiecie :)
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Za ten post autor Black otrzymał podziękowanie od
Renata
Black

Podziękował : 114 razy
Otrzymał podziękowań: 441 razy

Postprzez Renata » 6 paź 2016, o 12:49

Black napisał(a):Mój konik :sun
Jestem na takiej diecie od roku - najzdrowsza dieta jakiej kiedykolwiek doświadczyłam. Sami wiecie :)

Ja spróbowałam, ale poległam :evil:
Boże, ile jeszcze muszę się nauczyć, by nie utożsamiać się z własnym umysłem! Emocje, zwłaszcza te niepozytywne, są jak trąba powietrzna, jak już cię wciagnie, to wirujesz dopóty, dopóki starczy energii. A potem zwłoki... :D Brrr :devil

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Karla
Renata

Postprzez mikser » 8 paź 2016, o 19:23

bardzo fajna technika :) więcej takich technik można spotkać w książce " mnich, który sprzedał swoje ferrari " ta też jest tam polecana i opisana :)
mikser

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez amarantowa » 9 paź 2016, o 18:17

7 dni? Tak trzeba żyć całe życie. I ja nie wyobrażam sobie, żeby tracić mój wspaniały i cenny czas na negatywne myśli. Na początku mogą być problemy, ale wszystko wchodzi nam w nawyk. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio miałam negatywne myśli. Jeżeli pojawiało się coś w mojej głowie, to coś na kształt obawy i wtedy szybciutko to zamieniałam na inną myśl lub logicznie sobie tłumaczyłam, że moje obawy nie mają sensu. Mam pozytywne myśli i życie układa mi się zgodnie z tym, co mam w głowie.
amarantowa

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Alter_Ego » 9 paź 2016, o 18:51

renata17031 napisał(a):Oczywiście nie jesteśmy w stanie do końca kontrolować naszych myśli, dlatego najważniejszą zasadą tej diety jest to, by po pojawieniu się w umyśle tego rodzaju negatywnych treści natychmiast zastępować je pozytywnymi. Ćwiczenie jest nieudane wówczas, jeśli po pojawieniu się negatywnej myśli zaczniesz ją analizować i rozwijać, złamiesz tym samym zasady diety i musisz zacząć od początku

Oczywiście że nie jesteśmy w stanie kontrolować naszych myśli, ale ja znam sposób który pozwoli, aby negatywna myśl się nie pojawiła, więc nie będzie trzeba zamieniać myśli negatywnej w pozytywną. Wystarczy utrzymywać dobre samopoczucie. Wtedy żadna negatywna myśl się nie pojawi... Gwarantuje! :)
Naczelny Sceptyk Forum ;)

Za ten post autor Alter_Ego otrzymał podziękowanie od
Lwiczka
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez Renata » 1 wrz 2017, o 16:38

Odświeżam wątek. Ma ktoś ochotę na zabawę?
Przydałoby się nieco wyluzować w niektórych sprawach, może ta gra pomoże mi uporać się z niepokornym umysłem - gadziną :D

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Karla
Renata

Postprzez TheMe » 1 wrz 2017, o 22:09

Aja podejmę wyzwanie :D
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez osa » 2 wrz 2017, o 08:16

Tylko, że ja tak robię cały czas :) tzn próbuję...... :) . Nie tylko przez 7 dni

Za ten post autor osa otrzymał podziękowanie od
Renata
osa

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Następna strona

Powrót do Techniki PP