Dieta dla umysłu

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Re: Dieta dla umysłu

Postprzez Carrie_Bradshaw » 2 wrz 2017, o 11:11

ja chętnie :D ale podzielcie sie swoimi sposobami na to, zeby nagatywne mysli nie przychodzily albo tylko przelatywaly i wylatywaly, bez analizowania i rozkminiania :D tez caly czas probuje, ale chyba brakuje mi jakiegos wspomagacza :D
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Renata » 2 wrz 2017, o 11:21

Ja obserwuję swoje myśli, to jeden z najlepszych dla mnie sposobów, by się z tymi myślami nie utożsamiać.
Druga metoda to kwestionowanie tych myśli, zadawanie sobie pytań, czy są prawdziwe. W ogóle w tym kontekście to polecam the Work i Byron Katie <33
Jest mnóstwo sposobów: dobra muzyka, film, metoda z Silvy czyli "skreślam skreślam", hoponka i wiele innych, dla każdego coś dobrego :sun
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 638 razy
Otrzymał podziękowań: 818 razy

Postprzez wolves » 2 wrz 2017, o 11:29

Mi negatywne myśli same zniknęły dzięki afirmacjom, konkretnie dzięki słuchaniu Paula. Co prawda po jakimś czasie umysł się buntuje i powracają, ale to już nie to samo :)
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postprzez Scarlett » 2 wrz 2017, o 11:33

„To nie jest moja prawda” :roll:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 454 razy
Otrzymał podziękowań: 1652 razy

Postprzez enn » 2 wrz 2017, o 12:33

Renata napisał(a): Druga metoda to kwestionowanie tych myśli, zadawanie sobie pytań, czy są prawdziwe.

Ja pytam jeszcze "do kogo to należy"? Świetne ćwiczenie dla tych, którzy mają tendencję do przejmowania i dźwigania bagażu emocjonalnego innych ludzi, nie tylko w kontekście PP. Mnie trochę pomogło wyzwolić się spod cudzych wpływów i skoncentrować się na tym, do dobre i przyjemne dla mnie osobiście.
enn

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez TheMe » 7 wrz 2017, o 20:33

Tak jak większość z Was pisało staram się tak robić cały czas ale włączyłam dużo większą uważność na myśli i z szokiem stwierdzam że często nawet myśli ''nie zauważe'' a ona już jest analizowana :shock: mój mózg sobie poczyna jak chcę :shock:
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Postprzez Carrie_Bradshaw » 7 wrz 2017, o 22:43

A u mnie na odwracanie zlych mysli dziala hoponka :D Z dnia na dzien jest coraz lepiej :D
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez mikser » 17 wrz 2017, o 18:28

nie chodzi w tym ćwiczeniu o tłumienie negatywnych myśli, bo to da odwrotny skutek, ale o używaniu gumki recepturki gdy myślimy negatywnie zapisywanie negatywnej myśli i pisanie kilku pozytywnych jej interpretacji, zamieniasz pisemnie negatywną interpretacje na pozytywną np. co za idiota mi zajechał drogę- wtedy strzał z gumki i w wolnej chwili zapisujesz myśli i dodajesz jej pozytywne interpretacje np. pewnie bardzo się spieszył, może miał ważny powód, może jechał komuś na pomoc. Chodzi o to, aby koncentrować swój umysł na pozytywnych bodźcach, które są realne zamiast na negatywnych. W życiu masz zawsze wybór między negatywnym a pozytywnym odbiorem rzeczywistości, to ćwiczenie tego uczy. Wywodzi się z nlp, pomaga w kontroli emocjonalnej, ponieważ negatywne myśli nakręcają negatywne emocje. Samo tłumienie negatywnych myśli wypieranie ich to jak tłumienie agresji czy innych negatywnych emocji, nie przynosi nic dobrego.
mikser

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Zorja » 7 kwi 2018, o 15:27

Zauważyłam ciekawą rzecz przy tej grze. Przede wszystkim nauczyłam się wyłapywać "moment emocji". Myśl sama w sobie nie jest groźna, dopóki nie podpinamy pod nią emocji. Ta trwa tylko chwilę ale jest wyraźnie wyczuwalna w ciele. I to jest moment gdy szybko można "podpiąć" pod tę emocję inną myśl. Trudne emocje mają bardzo duży ładunek, można się wyćwiczyć, by wykorzystać go na swoje potrzeby zamiast marnować potencjał poprzez wyłącznie wyciszanie. Ja na przykład w momencie emocji wyobrażam sobie liczenie pieniędzy:P Albo, ze ktoś miły do mnie dzwoni. Działa!
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Poprzednia strona

Powrót do Techniki PP