Metoda Silvy - Zwierciadło Umysłu

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Metoda Silvy - Zwierciadło Umysłu

Postprzez Scarlett » 2 sie 2016, o 19:51

Przedstawię wam teraz jedną z moich ulubionych technik z kursu Silva Life System. Choć jest ona przeznaczona tylko dla absolwentów kursu (jak zresztą prawie każda), myślę, że każdy może jej spróbować, tak jak i próbuje się często innych technik. Czy będzie skuteczna dla nie-absolwentów? Nie wiem, ale wyćwiczyć można ją na pewno. Techniki Metodą Silvy opierają się na zaprogramowaniu podświadomości pewnych symboli, stąd są one właśnie bardziej skuteczne dla absolwentów.
"Zwierciadło Umysłu" to technika przeznaczona do rozwiązywania problemów i osiągania celów.

Aby wykonać technikę, należy wprowadzić się na poziom alfa, metodą 333-222-111.
Następnie należy wyobrazić sobie przed sobą ogromne zwierciadło z niebieską ramą. Niebieska rama będzie oznaczała problem lub aktualną sytuację, którą chcemy zmienić/rozwiązać.
Wyobrażamy więc sobie, że widzimy w lustrze z niebieską ramą, sytuację, którą chcemy zmienić lub rozwiązać.
Na przykład, że nie mamy samochodu. Oglądamy w lustrze jak musimy wszędzie docierać na piechotę, jak łapie nas deszcz, widzimy jak się wkurzamy itp. Oczywiście to musi nas naprawdę wkurzać i naprawdę musi to by dla nas problemem :)
Następnie wymazujemy obraz z lustra. Ja na przykład, wyobrażam sobie, że myję to lustro i ścieram z niego obraz, który wcześniej tam oglądałam. Potem przesuwamy lustro na lewą stronę. Lewa strona będzie symbolizowała przyszłość.
Po przesunięciu zmieniamy kolor ramy lustra z niebieskiego na biały. Biała rama będzie oznaczała rozwiązanie problemu lub cel, który chcemy osiągnąć.
Potem, kiedy rama jest już biała, a zwierciadło znajduje się po lewej stronie, widzimy w nim to, co chcemy osiągnąć lub rozwiązany problem. W tym przypadku widzimy jak jedziemy samochodem, jak wsiadamy do niego, jak jedziemy, kiedy pada i deszcz nam nie straszny. U góry, po lewej stronie zwierciadła podajemy datę realizacji, np. czerwiec 2017.
Ja następnie robię tak, że obserwuję jeszcze przez chwilę siebie po osiągnięciu celu, kiedy zwierciadło ma podaną datę, a następnie zmniejszam lustro aż znika.
Od tego momentu, nie można wracać już do problemu z niebieskiej ramy, a tylko do tego, co stworzyliśmy w białej.

Przyznam, że dla mnie technika ta jest fenomenalna, stosuję bardzo często i wszystko co w niej zaprogramuję, spełnia się dokładnie tak, jak widziałam to w zwierciadle z białą ramą i to w tym czasie, który podałam w terminie realizacji.
Tak jak wspomniałam, techniki Silvy oparte są na symbolach, które zostały zaprogramowane absolwentom, stąd też działają nam bezbłędnie te wszystkie techniki. Ponieważ w PP i wizualizacjach należy być bardzo precyzyjnym, może być tak, że osobie nie zaprogramowana, po prostu przyciągnie sobie oglądanie luster z konkretnymi kolorami ram albo będzie oglądała gdzieś sytuację, które widziała robiąc technikę. Nie wiem, bo nigdy nie robiłam jej wcześniej, przed kursem.
Nie jestem w stanie zagwarantować, że technika podziała (i jak podziała) tym, którzy nie są po kursie.
Zachęcam jednak do próbowania i zabawy :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 3
Ada, domi, TheMe
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Re: Metoda Silvy - Zwierciadło Umysłu

Postprzez Lwiczka » 3 sie 2016, o 08:38

Mnie też to działa! Chociaż robię wersję zmodyfikowaną :D W sumie ja już każdą z tych technik zmodyfikowałam, zadziało się to bardzo naturalnie... :sun Temat rzeka! :mrgreen:
Lwiczka

Podziękował : 336 razy
Otrzymał podziękowań: 361 razy

Postprzez Lwiczka » 3 sie 2016, o 08:50

Tak jak wspomniałam, techniki Silvy oparte są na symbolach, które zostały zaprogramowane absolwentom, stąd też działają nam bezbłędnie te wszystkie techniki. Ponieważ w PP i wizualizacjach należy być bardzo precyzyjnym, może być tak, że osobie nie zaprogramowana, po prostu przyciągnie sobie oglądanie luster z konkretnymi kolorami ram albo będzie oglądała gdzieś sytuację, które widziała robiąc technikę. Nie wiem, bo nigdy nie robiłam jej wcześniej, przed kursem.

No właśnie! Osobiście uważam, ze programowanie podświadomości na kursie, wykonuje lwią część roboty ;-) Potem jest już duuużo łatwiej, tak naprawdę wystarczy po prostu być systematycznym i trenować wybrane narzędzia :sun

Już o tym gdzieś wspominałam, ale powtórzę: dwa lata temu miałam kilka podejść do Szklanki Wody i nic :evil: Były niby odpowiedzi, ale jakieś fragmentaryczne i tak serwowane, że za Chiny nie wiedziałam, o co chodzi i właściwie trzeba by było wypić kolejną szklankę, by rozszyfrować daną odpowiedź... :mrgreen:

Za to po kursie, Szklanka przynosi mi już konkretne odpowiedzi, znaków mam jak na pstryknięcie! Hmmm, ani chybił coś się odblokowało :brawo
Lwiczka

Podziękował : 336 razy
Otrzymał podziękowań: 361 razy

Postprzez xlavender » 4 sie 2016, o 02:35

a czy podawanie tej daty jest konieczne? Ponieważ często wyznaczanie konkretnej daty wyzwala z czasem napięcie
xlavender

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Nimfka » 4 sie 2016, o 06:45

Też myślałam, że będę miała parcie na czas, a tym samym zapomniałam jaką ja dokładnie datę wybrałam... :lol:
Ty osobiście zaprosiłeś na scenę swego życia każdy fragment tego doświadczenia. A uczyniłeś to poprzez własny proces myślenia.
Proś, a będzie ci dane - Esther i Jerry Hicks
Nimfka

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Postprzez Scarlett » 4 sie 2016, o 07:36

xlavender napisał(a):a czy podawanie tej daty jest konieczne? Ponieważ często wyznaczanie konkretnej daty wyzwala z czasem napięcie

Powinno się. Prof. Królicki tłumaczył nam, że Zwierciadło Umysłu jest techniką programowania celów, a określając cel powinniśmy być precyzyjni na tyle, by podać także datę. Zresztą nawet jest temu poświęcony obszerny fragment w podręczniku.
W każdym razie Ty już większości terminów nie będziesz pamiętać - Ty dajesz tylko podświadomości sygnał. Pamiętaj, że techniki Metodą Silvy to nie zwykła technika PP, ale programowanie podświadomości na niższych częstotliwościach mózgu. Absolwenci są na tyle zaprogramowani, że podświadomość wypełnia po prostu polecenie - bez dyskusji. Jeśli zapiszesz to sobie gdzieś i będziesz czekać - owszem, wytworzy się napięcie. Tak, jak Nimfka napisała - połowy dat zapomnisz, też tak mam. Dlatego, że tego sposobu programowania dokonuje się w alfie.
Dlatego tak ważne jest by stosować Metody Silvy, kiedy opanuje się PP (nie ma wówczas oporu - pisałam o tym w wątku "METODA SILVY").
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Lubisia » 5 sie 2016, o 12:47

Gdy po raz pierwszy Scarlett napisała o tej technice w innym wątku, postanowiłam ją wypróbować, ale coś poszło nie tak. :P Spełniła się jedynie data. :D Tzn. po zwizualizowaniu pożądanej sytuacji w przesuniętym w lewą stronę lustrze w białej ramie, napisałam datę 16.06.2016 r. (była to data tego dnia, w którym robiłam tę technikę). Technikę robiłam rano, a wieczorem szukałam zdjęcia jakiś ładnych obrączek (w google grafika), które były mi potrzebne do pewnego projektu. Po powiększeniu tego zdjęcia obrączek, które najbardziej spodobały mi się, zobaczyłam, że jest tam wygrawerowana data: 16.06. (roku nie było widać). :lol: Dzisiaj zrobię podejście drugie do tej metody. :)
Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać. - Amy Dodson
Lubisia

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Postprzez Scarlett » 5 sie 2016, o 14:07

Nie powinno się wstawiać daty tego samego dnia ;)
Załóżmy, że zażyczysz sobie wyjazdu do Tajlandii i zrobisz datę dzisiejszą. No nie przeskoczysz pewnych spraw :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Lubisia » 5 sie 2016, o 14:41

Scarlett napisał(a):Nie powinno się wstawiać daty tego samego dnia ;)
Załóżmy, że zażyczysz sobie wyjazdu do Tajlandii i zrobisz datę dzisiejszą. No nie przeskoczysz pewnych spraw :D

Nie no, gdyby chodziło o podróż do Tajlandii, to nie dałabym takiej daty. ;-) To nie było coś, na czym mi szczególnie zależało, po prostu - jeśli spełniłoby się, to fajnie, a jeśli nie, to nie. :P I to była sytuacja, która mogła spełnić się w ciągu nawet 5 min. :P Akurat w tej sytuacji Wszechświat miał duuuże pole do popisu, ale jak nie, to nie. :P

Teraz zrobię na inną sprawę, która faktycznie nie mogłaby zmanifestować się w ciągu jednego dnia. Data będzie odleglejsza. : - )
Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać. - Amy Dodson
Lubisia

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Postprzez Scarlett » 5 sie 2016, o 14:45

Weź pod uwagę, że Twoja podświadomość może też nie rozumieć tych symboli luster i kolorów w technice :) Ale próbuj, próbuj... ;) Aż jej wpoisz.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Następna strona

Powrót do Techniki PP