Hicks - 22 procesy wspomagajace centrum przyciagania

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez PrettyOne » 23 sie 2016, o 18:27

wolves napisał(a):A czy jeśli mam niskie wibracje, ogólnie zły humor itp, to dać sobie spokój z tą metodą, czy mimo wszystko próbować obudzić w sobie pozytywne emocje?

Łapię się na tym, że nie mogę przejść do porządku dziennego nad pewnymi cechami ludzi. Najlepszy przykład - moja siostra. Straszne skąpiradło, ciągle narzeka, że nie ma pieniędzy, ale żeby iść do pracy to nie, natomiast dla siebie zawsze ma, ciągle ma coś nowego. I o tyle o ile w stosunku do mnie to olewam, to wkurza mnie jak np. mojej mamie daje na prezent kwiatka, albo uwaga: zaparzacz do herbaty :haha: a sama non stop nowe ciuchy itp. Po prostu już tak weszła w taką rolę "biedaka", że nie zauważyła, że bardzo wyraźnie widać, że to kreacja.
I staram się być pozytywna, miła dla niej, kupuję jej i jej dzieciom prezenty, ale ciągle napotykam ścianę, bo ona się po prostu nie zmieni :?

I żeby mnie źle nie zrozumieć - nie chodzi tu o to, że powinna wyskakiwać z kasy, nie chodzi o rzeczy materialne, po prostu chodzi o jej podejście.

Myślę, że właśnie wtedy, kiedy mamy gorszy humor i tzw. słabszy dzień szczególnie warto sięgnąć po tę technikę. Patrz jeden z moich postów wyżej. Skupiając się na pozytywnych aspektach wibracje podnoszą się bardzo szybko. Dziś również wypróbowałam tę metodę. Miałam w planach kupić prezent urodzinowy dla mojego przyjaciela. Przyznam szczerze, że miałam dużą zagwostkę co wybrać, bo kilka pomysłów, które przygotowałam ostatecznie nie wypaliło. Tak więc szłam z nastawieniem, że czekają mnie bardzo dłuuuugie zakupy, za czym zbytnio nie przepadam. Postanowiłam jednak, że nie będę narzekać na bolące nogi i brak pomysłu, tylko wykorzystam ten czas przechadzek między kolejnymi sklepami na dziękowanie za wszystko co mi przyjdzie do głowy :D I powiem Ci, że właśnie siedzę w mieszkaniu z obolałymi stopami, ale w bardzo dobrym humorze i fajnym prezentem :D Ogólnie zakupy upłynęły bardzo przyjemnie, wszystko układało się jakoś tak w sam raz, typu autobus takiej linii o której w życiu nie pomyślałam, że doprowadziłby mnie do danego miejsca, a który podjechał dosłownie pod mój nos, kiedy myślałam, że przyjdzie mi czekać na ten konkretny z jakieś 25 min, do tego zaczęły mi wpadać do głowy fajne pomysły, które wcześniej nie przychodziły mi do głowy. O, a do tego po drodze minęłam bardzo urocze miejsce i zdziwiłam się, dlaczego wcześniej nie zwróciłam na nie uwagi, mimo że mijałam je setki razy :sun Dziękowanie za wszystko co spotykałam dookoła odciągnęło moją uwagę od negatywnych rzeczy, chodziłam więc z dobrym nastawieniem i wszystko faktycznie fajnie zaczęło się układać :D

A wracając do Twojego postu, to weź swoją siostrę "na tapetę" i zapisz, bądź tak jak ja w myślach lub szeptem, albo na głos zacznij wymieniać wszystko za co ją kochasz, co w niej podziwiasz, co Ci się w niej podoba i nie ograniczaj się tu :) Tak jak pisała vortexng, skupiaj się na wszystkim co w niej pozytywne, począwszy od jakichś fajnych cech charakteru, czy wyglądu, a skończywszy na błahostkach, typu fajny zegarek, czy ładny charakter pisma. Doceń w niej WSZYSTKO. Swoją drogą, zastanów się również skąd towarzyszy Ci to uczucie względem siostry, dlaczego akurat na tym się skupiasz, dlaczego dostrzegasz takie zachowanie i dlaczego aż tak bardzo Cię to drażni. Ja opowiadam się za teorią Zelanda, że otaczający nas świat, ludzie i sytuacje, których doświadczamy są naszym zwierciadłem, doskonale mówią nam o naszym wnętrzu, naszych przekonaniach, uprzedzeniach. Baczne obserwowanie tego co się dzieje wokół jest doskonałą wskazówką co w nas siedzi, nad czym ewentualnie należałoby popracować. Zastanów się jak Ty podchodzisz do kwestii materialnych, do kwestii zarabiania pieniędzy itd. Może spróbuj w ten sposób. Powodzenia :)

Za ten post autor PrettyOne otrzymał podziękowanie od
wolves
PrettyOne

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez Najszczęśliwsza » 23 sie 2016, o 20:08

Ja sobie zmiksowałam techniki :D Zrobiłam własnoręcznie "zeszycik" z 21 kartkami na każdy dzień. Jedną stronę podzieliłam na pół i po każdej stronie narysowałam ludzika. Jednego podpisuję cechami charakteru a po drugiej stronie cechy wyglądu, status itd. Na odwrocie jesteśmy my razem i wypisuję cechy naszej relacji:) Jest to dużo przyjemniejsze niż suche wypisywanie listy cech, a powtarzanie ich mnie męczy. Noszę sobie ten "zeszycik" w torbie i wypisuję wszędzie gdzie mam okazję = jak odpoczywam, jak na kogoś czekam, jak jadę pociągiem :) I wiecie co? Bardzo później te cechy zostają w głowie :)
Najszczęśliwsza

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez emilia87 » 23 sie 2016, o 20:31

Ja tez mowie ze techniki-najlepsze sa -kiedy nie masz checi, I depreche wtedy polepszaja ci samopoczucie I podnosza na duchu (mam nadzieje ze nie tylko tyle)
Ja juz nic nie pisze nie I nic nie mowie tzn mowie tylko sobie ,do siebie w myslach Juz jakos nie mam najmniejszej chceci pisac .prowadzic zeszytow,21 dni ,30stu afirmacji itp Co mnie martwi a taka zacikla bylam w tym caaale dnie zeszyt po zeszycie
Teraz proboje byc w TiT jakby to juz bylo czasem dziala czasem nie doly sie wryja ale co mnie martwi to moja niechec do czegokolwiek teraz juz nawet wizualizacje odpusiclam Cos mnei odpycha jakby mowilo Daj spokoj nie ma sensu ,to nie dziala nic nie zdzialasz Psu na buty .... Takie mam odczucie ostatnio co mnie sama martwi bo nie chce odpuscic Cuda sie zdarzaja !!

A co jeszcze zauwazylam ja caly czas czekam na co cos Caly czas mam odcucie ze czegos brakuje cos tu potrzeba ,jedno spotkanie ,konkretna rozmowa ,tydzien ..I ciagle mam czekanie na zloty srodek zamiast miec to juz tU I TERAZ I se czekam I se czekam
Ostatnio edytowano 23 sie 2016, o 20:40 przez emilia87, łącznie edytowano 1 raz
emilia87

Podziękował : 66 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez wolves » 23 sie 2016, o 20:37

Pretty - dziękuję, w takim razie będę robić to "ćwiczenie" nawet w złym humorze, myślałam, że to może zaszkodzić... :)
co do siostry - nie mamy zbyt dobrego kontaktu, sporo lat różnicy i potrafię wymienić tak z... 4 cechy pozytywne? reszta niestety nie przychodzi mi do głowy. Ale nie narzekam, będzie dobrze :kwiatek
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Re: Hicks - 22 procesy wspomagajace centrum przyciagania

Postprzez osa » 1 sie 2017, o 22:45

UKŁADANIE SCENARIUSZA

"Załóżmy, że jesteś pisarzem i cokolwiek napiszesz będzie wykonane; dokładnie w ten sposób, jak to zapisałeś. Twoim jedynym zadaniem pozostaje dokładnie i szczegółowo zapisać to, co chcesz, aby się wydarzyło." PROŚ A BĘDZIE CI DANE/ Esther i Jerry Hick

:sun
Jak dla mnie fajna technika. Nie znalazłam żeby gdzieś była o niej mowa więc ją tutaj wklejam
Oczywiście jak w każdej technice nie należy traktować jej zbyt poważnie. W moim przypadku świetnie podnosi wibracje. Czemu ją lubię? Ponieważ kiedy biorę się za pisanie raczej mało rzeczy jest mnie w stanie rozproszyć. Skupiam się na pragnieniu , zajmuję wzrok i ręce, a pisanie zajmuje więcej czasu niż myślenie więc mózg nie ma czasu na wtrącanie się z innymi myślami, niż te dotyczące pragnienia . Mogę skupić się na wielu szczegółach dotyczących pragnienia opisując smak lub zapach jestem w stanie je poczuć nie rozpraszając się. Wiadomo, że im dłużej koncentrujemy uwagę na czymś tym szybciej ruszamy energię. Ja opisuję konkretną scenę , która gdzieś w głowie mi się urodziła. Przy pisaniu dokładnie określam miejsce, porę dnia czy np kolor pościeli albo ubrania. Włączam w to dialogi. Czy działa? Jak każda technika .... działa jeśli jesteśmy w stanie przyzwolenia :sun

"Jesteście wibracyjnymi pisarzami, którzy stwarzają scenariusz własnego życia. Inne osoby odgrywają takie role, które im nadaliście. Możecie napisać taki scenariusz, jakiego pragniecie. Wszechświat dostarczy wam ludzi, miejsc i wydarzeń, jak to sami ustaliliście. Jesteście bowiem twórcami swoich własnych doświadczeń. Musicie tylko podjąć odpowiednią decyzję i pozwolić na przejawienie się."
PROŚ A BĘDZIE CI DANE/ Esther i Jerry Hick

Za ten post autor osa otrzymał podziękowanie od
Anka12
osa

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Hicks - 22 procesy wspomagajace centrum przyciagania

Postprzez violet_vill » 2 sie 2017, o 21:15

osa napisał(a):UKŁADANIE SCENARIUSZA

"Załóżmy, że jesteś pisarzem i cokolwiek napiszesz będzie wykonane; dokładnie w ten sposób, jak to zapisałeś. Twoim jedynym zadaniem pozostaje dokładnie i szczegółowo zapisać to, co chcesz, aby się wydarzyło." PROŚ A BĘDZIE CI DANE/ Esther i Jerry Hick

:sun
Jak dla mnie fajna technika. Nie znalazłam żeby gdzieś była o niej mowa więc ją tutaj wklejam
Oczywiście jak w każdej technice nie należy traktować jej zbyt poważnie. W moim przypadku świetnie podnosi wibracje. Czemu ją lubię? Ponieważ kiedy biorę się za pisanie raczej mało rzeczy jest mnie w stanie rozproszyć. Skupiam się na pragnieniu , zajmuję wzrok i ręce, a pisanie zajmuje więcej czasu niż myślenie więc mózg nie ma czasu na wtrącanie się z innymi myślami, niż te dotyczące pragnienia . Mogę skupić się na wielu szczegółach dotyczących pragnienia opisując smak lub zapach jestem w stanie je poczuć nie rozpraszając się. Wiadomo, że im dłużej koncentrujemy uwagę na czymś tym szybciej ruszamy energię. Ja opisuję konkretną scenę , która gdzieś w głowie mi się urodziła. Przy pisaniu dokładnie określam miejsce, porę dnia czy np kolor pościeli albo ubrania. Włączam w to dialogi. Czy działa? Jak każda technika .... działa jeśli jesteśmy w stanie przyzwolenia :sun

"Jesteście wibracyjnymi pisarzami, którzy stwarzają scenariusz własnego życia. Inne osoby odgrywają takie role, które im nadaliście. Możecie napisać taki scenariusz, jakiego pragniecie. Wszechświat dostarczy wam ludzi, miejsc i wydarzeń, jak to sami ustaliliście. Jesteście bowiem twórcami swoich własnych doświadczeń. Musicie tylko podjąć odpowiednią decyzję i pozwolić na przejawienie się."
PROŚ A BĘDZIE CI DANE/ Esther i Jerry Hick

To moja ulubiona technika <33 Mam specjalny notatnik i zawsze maksymalnie skupiam się na pisaniu kiedy opisuję o, co chcę przeżyć :) Mnóstwo rzeczy z tego notatnika już dostałam. Warunek jest jeden - dostaję co chcę kiedy o tym zupełnie nie myślę :)
violet_vill

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Poprzednia strona

Powrót do Techniki PP