Technika 21 dni (albo inaczej: trzech tygodni)

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Technika 21 dni (albo inaczej: trzech tygodni)

Postprzez Nicky » 14 cze 2016, o 11:57

Jest to całkiem fajna (i bajecznie łatwa!) technika służąca do spełniania naszych celów, marzeń, małych i dużych zachcianek.
Co trzeba zrobić?
Przez 21 dni na kartce papieru (albo w notatniku, w telefonie, w kompie albo gdziekolwiek indziej) spisujemy wszystkie rzeczy które chcielibyśmy mieć czy osiągnąć.

Celów/marzeń musi być UWAGA: MINIMUM 10. Mogą to być cele poważne jak i mniej poważne (np. "mam dom z ogrodem" a z mniejszych "mam nowego laptopa", albo "wyjechałam na wycieczkę do Kenii"). Ja piszę w formie dokonanej (mam, zrobiłam etc.) i piszę w pierwszej osobie, żeby była jasność że to ja mam to mieć, a nie np. moja kumpela albo znajomy ;)

Spokojnie sobie przepisujemy te cele przez 21 dni po czym na koniec: kartkę (plik) chowamy, albo wyrzucamy, albo palimy, albo topimy... to nie ma za bardzo znaczenia co zrobimy z kartką czy plikiem, czy on fizycznie zostanie gdzieś tam, czy zostanie wywalony. Po prostu zróbmy to co nam w duszy gra.

I co dalej? Ano, podobno w ciągu roku z listy powinno spełnić się ok. 80% życzeń (czasem ten czas wydłuża się do 3 lat).

Ja osobiście robiłam listę parę razy, parę razy ją zmieniałam i przerywałam (np. gdy zapomniałam przepisać któregoś dnia), ale ostatnią listę dzielnie "dociągnęłam" do końca i teraz czekam na rezultaty :D :D :D

Natomiast, żeby było zabawniej - z moich poprzednich "przerwanych" niedokończonych list TAK CZY INACZEJ PARĘ RZECZY SIĘ SPEŁNIŁO, ku mojemu największemu zdumieniu :shock: i to nie takich "drobnych" nieważnych spraw ale całkiem poważnych. Mimo że przerwałam pisanie, mimo że nie dotrwałam do końca, a w jednym przypadku wręcz przerwałam pisanie po 3 dniach. Tak więc jak widać, rzecz jest warta świeczki :D

Jeżeli ktoś robił listę i coś mu się z tej listy spełniło, piszcie. W razie pytań czy wątpliwości odnośnie samej techniki (choć ona jest tak prosta że prostsza w sumie być nie może, hehe) - pytajcie, ci z nas którzy już to robili, na pewno z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania :)

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowanie od
sunray96
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Re: Technika 21 dni (albo inaczej: trzech tygodni)

Postprzez Born1975 » 14 cze 2016, o 15:50

Nicky napisał(a):) Spokojnie sobie przepisujemy te cele przez 21 dni po czym na koniec: kartkę (plik) chowamy, albo wyrzucamy, albo palimy, albo topimy... to nie ma za bardzo znaczenia co zrobimy z kartką czy plikiem, czy on fizycznie zostanie gdzieś tam, czy zostanie wywalony. Po prostu zróbmy to co nam w duszy gra.

Na pewną rzecz chcę zwrócić uwagę. To trzeba pisać na kartce, a potem ją spalić. Ogień to symbol oczyszczenia i spalając fizycznie tę kartkę oczyszczamy nasz umysł. Dla podświadomości jest to bardzo istotne i gdy tak zrobimy to efekt będzie dużo szybszy i wspanialszy :D
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez koniczynka » 14 cze 2016, o 15:59

dream rozumiem ze nie ma znaczenia czy piszemy kazdego dnia na jednej karce czy na roznych kartkach, wazne by potem to wszystko w kupie spalic?tak?
pytam bo kiedys z kolezanka robilysmy jakies "czarny mary" w sylwestra i tez spisywalo sie zyczenia na jednej kartce , wazny tez byl kolor (nie pamietam juz jaki) i potem sie to palilo.
koniczynka

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez Born1975 » 14 cze 2016, o 16:02

Lepiej pisać codziennie na innej kartce i potem ją palić. Dla podświadomości taka cykliczność oznacza, że jest to coś ważnego. Gdy zrobisz to tylko raz, to podświadomość nie uzna tego, za coś aż tak istotnego, by poświęcić temu uwagę.
Born1975

Postprzez koniczynka » 14 cze 2016, o 16:06

ooo to dobrze wiedziec bo ja bym nie wpadla zeby to palic kazdego dnia :) a miejsce wyrzucenia ma znaczenie? bo wiem ze w niektorych technikach jest to wazne-np. poza swoja posesje , nigdy na swoim terenie.
koniczynka

Postprzez Born1975 » 14 cze 2016, o 16:09

Ja bym spalił w piecu i poszłoby do komina :mrgreen: Ale możesz to zrobić gdziekolwiek.
Born1975

Postprzez koniczynka » 14 cze 2016, o 16:11

dzieki :D oczywiscie przetestuję tą technikę :D
koniczynka

Postprzez magicmind » 14 cze 2016, o 18:04

Robiłem 2 lata temu taką listę już nie pamiętam co tam było ale chyba nic mi się z niej nie spełniło :lol:

Natomiast zrobiłem sobie taką liste celów/zakupów którą sobie realizuje i odhaczam przy okazji mam tez listę celów spełnionych przy której wyrażam wdzieczność.
jako ze mam nowy telefon i podoba mi sie w nim opcja notatek to mogę przetestować jeszcze raz tą technikę ;)
magicmind

Podziękował : 109 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Postprzez Black » 15 cze 2016, o 10:37

Nie ma znaczenia ile jest celów, może być nawet jeden. W tej metodzie chodzi o utrwalenie podświadomości naszego pragnienia. I jak w każdej technice - dobre wibracje i przyzwolenie! Inaczej nic z tego nie będzie :)
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Za ten post autor Black otrzymał podziękowania - 3
Karla, Mal, Nicky
Black

Podziękował : 114 razy
Otrzymał podziękowań: 441 razy

Postprzez Nicky » 15 cze 2016, o 11:27

dream75 napisał(a):
Na pewną rzecz chcę zwrócić uwagę. To trzeba pisać na kartce, a potem ją spalić. Ogień to symbol oczyszczenia i spalając fizycznie tę kartkę oczyszczamy nasz umysł. Dla podświadomości jest to bardzo istotne i gdy tak zrobimy to efekt będzie dużo szybszy i wspanialszy :D

A gdzie tam, nic nie trzeba :D To znaczy można, czemu nie?? Można wszystko, kartkę można zatopić, spalić etc. Ale równie dobrze można pisać na kompie czy w telefonie, a potem plik wywalić albo gdzieś schować. Serio, zadziała tak czy inaczej.
Najlepszym dowodem na to, że zadziała jest fakt że mi zadziałało w momencie gdy z pierwszą moją listą "dojechałam" tylko do 3 dni z tą całą pisaniną a potem... zapomniałam ( :lol: :lol: :lol: ), a na koniec okazało się że parę rzeczy z tej listy tak czy inaczej się spełniło :D :D :D

Także moim zdaniem można:

- pisać byle jak
- olać to całe pisanie po kilku dniach jeśli nie ma się cierpliwości
- zapominać i powracać do pisania...
- zachować tą swoją listę i powracać do niej
- albo wywalić, spalić, utopić w kibelku i zapomnieć co tam się pisało właściwie

a i tak się spełni!!! :D :D :D

Cała magia tej pisaniny polega na tym, że jak ileś tam razy powtórzymy dany cel (np.: Wyjechałam do Afryki na urlop), to te zdania tak nam się wbiją w mózg, że nasza podświadomość je sobie prędzej czy później przyswoi i będzie o tym pamiętać... i to zostanie zrealizowane prędzej, czy później :)

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowania - 2
Karla, Renata
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Następna strona

Powrót do Techniki PP