Afirmacje

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Re: Afirmacje

Postprzez fixerine » 19 lis 2017, o 14:32

To nie jest tak, że tylko wysłuchuję przez siebie wyklepane zdania - chcę zmian, pragnę ich, wierzę w nie, ale po tym co dostarcza mi teraz moja podświadomość, zaczynam w to wątpić, a przecież nie o to w tym chodzi! Wiem też, że zgubne jest wyczekiwanie zmian na już i nie oczekuję tego, ze po tygodniu będę szczęśliwa i wszystko się ułoży. Mój umysł się poddaje, a ja dziś poraz kolejny po wysłuchaniu afirmacji w alfie wczoraj w nocy mam ochotę sie tylko rozpłakać i coraz bardziej tracę nadzieję... Po prostu potrzebuję rady, co dalej, jak walczyć?
fixerine

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 19 lis 2017, o 15:11

PureMind napisał(a):Powtarzanie sobie w kółko jakiś zdań nie działa- przynajmniej u mnie. Wyuczone nawyki tkwią bardzo głęboko w nas i cięzko je tak poprostu zmienić.

Poczytaj ten wątek i zobacz różnicę między "powtarzaniem sobie jakichś zdań", a afirmacjami nagranymi i odsłuchiwanymi określoną ilość dni.
Afirmacje są w stanie zmienić nasze przekonania jeżeli odsłuchiwane są w stanie, kiedy podświadomość jest otwarta (stan alpha lub theta). Więc nie świadomie, kiedy jedziemy samochodem albo leżymy na łóżku. Było już tutaj pisane o tzw. portierze, który nie przepuszcza klepanych ślepo afirmacji. Jest tutaj o tym sporo napisane, wystarczy przeczytać ;)
Afirmacje i autohipnozy mogą zmienić całe życie.

fixerine, to, co się z Tobą dzieje to jak najbardziej pożądany efekt. skoro podświadomość się buntuje, to znaczy, że zmiany zaczynają się wkradać. Nasza podświadomość nie lubi zmian, a my sami nie lubimy wyjść ze strefy komfortu.
Słuchaj dalej i nie przestawaj. Jeśli tak się dzieje, to jesteś na bardzo dobrej drodze.
21 dni to MINIMUM. Czasem potrzebujemy więcej czasu.
Przesłuchaj sobie moje nagrania ;)
Ja zmieniłam wiele rzeczy programowaniem podświadomości. ale pisałam też często, że robi się to po kolei - nie miliard zmiksowanych afirmacji. Najpierw zajmij się jedną kategorią życia, potem kolejną. Nie wszystko na raz, bo podświadomość zgłupieje. Pisałam o tym bodajże w tym wątku albo mówiłam w którymś z nagrań.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez fixerine » 19 lis 2017, o 15:39

Scarlett, akurat mam afirmacje i na siebie (zaczynając od nich) a potem na relację z osobą (nie, nie wymuszanie czegoś na kimś!)- jest możliwość, że to przez to podświadomość tak wariuje? Nie chcę zmieniać w trakcie afirmacji, skoro od tygodnia przyswajam te same - jeśli możliwe, że podświadomość jakiejś afirmacji ich nie przyswoi?

Edit: Korzystając z super odzewu od Was ;) mam pytania - czy słuchanie tych afirmacji nie będąc w alfie (np. podczas codziennych zajęć) ma jakiś sens, czy to zwykłe słuchanie bez skutków? Nigdzie chyba tego nie doczytałam, a zdarza się, że w ciągu dnia pojawia się impuls, żeby posłuchać ;) Nie chciałabym bezsensownie słuchać siebie albo denerwować podświadomość.
No i jeszcze jedno - czy ma sens, czy wolno, łączyć techniki, jeśli pokrywaja się one ze sobą? Tzn - próbuję afirmacjami przeprogramować, zmienić, przyciągnąć konkretną rzecz - to czy zrobienie innej techniki na tą samą, konkretną sytuację przyniesie podwojny, oczekiwany skutek, czy wręcz przeciwnie? To samo pytanie tyczy się "wpływaniu" na konkretne osoby, bez zmiany ich wolnej woli.

Dzisiaj wszystko daje mi nieźle w kość - jedna z afirmacji to polepszenie relacji z ludźmi, a od rana kłócę się tak z mamą, że szykujcie sie na 3 wojnę światową, a nie poprawienie relacji... :mur:
Ostatnio edytowano 19 lis 2017, o 16:15 przez fixerine, łącznie edytowano 1 raz
fixerine

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez soma » 19 lis 2017, o 15:51

fixerine napisał(a):przez pierwsze 3 dni słuchania własnych afirmacji miałam super humor, a od... czwartku... mój stan się buntuje. Jestem cały czas rozpaczliwie smutna, mam ciągle zły humor, tracę na wszystko ochotę, wszystko w życiu mi się wali, "głos z tyłu głowy" szepcze mi że i tak nie zmienię siebie, swojego postrzegnia świata i tych rzeczy na ktore chce wpłynąć i jest to beznadziejne i powinnam przestać to robić.
Czy to normalne? Czy to bunt podświadomości? Czy coś innego? Przyznam, jestem skołowana

Osobiscie, to nie jestem za przepragromowaniem swiadomosci. To tak jak na brudny stol polozyc czysty obrus i mysli sie, ze ma sie w domu czysto. A ten brud pod spodem tego obrusa za jakis czas zacznie cuchnac, moze robactwo sie zalegnac, czy plesn...

To co piszesz, to jest normalne w swojej nienormalnosci. Glosy z tylu glowy swiadcza, ze to podswiadomosc, to Ty z rownoleglych swiatow stajesz sobie na przeszkodzie. Dobrze, ze slyszysz te glosy, bo mozesz sie uwolnic z ich wplywu.

- i tak sie nie zmienisz
- i tak nie zmiesz postrzegania swego swiata
- przestan to robic
- powinnas przestac to robic

To co teraz mozesz zrobic, to rozladowac ladunek emocjonalny w tych zdaniach.
Po prostu usiadz, albo sie poloz i powtarzaj kazde z tych zdan, tak jak afirmacje, ALE... musisz byc skoncentrowana na ciele, oddychac glebiej, starac sie rozluznic i odczuwac wszystko. Po jakims czasie (15-30 minut ) to zdanie nie bedzie juz wywolywalo w Tobie zadnych cielesnych reakcji.
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez Scarlett » 19 lis 2017, o 16:37

Soma, co Ty piszesz... Zobacz najpierw o co chodzi w tym programowaniu (podświadomości, a nie świadomości!). To nie przykrywanie, a zastępowanie. I jest to udowodnione.
Polecam najpierw przeczytać (albo posłuchać: https://soundcloud.com/user-274251632/j ... nie-umyslu ), a nie pisać wnioski z jednego posta.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez mrO » 19 lis 2017, o 16:54

soma napisał(a):To tak jak na brudny stol polozyc czysty obrus i mysli sie, ze ma sie w domu czysto.

Tak jest jak się robi "techniki", a w podświadomości ma się dalej zakodowane stare myślenie. Właśnie dlatego tak wiele osób odbija się od PP na samym początku chcąc wygrać w totolotka miliony, a w głowie dalej "umysł biedaka".
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Postprzez soma » 19 lis 2017, o 19:15

Scarlett napisał(a):Soma, co Ty piszesz... Zobacz najpierw o co chodzi w tym programowaniu (podświadomości, a nie świadomości!). To nie przykrywanie, a zastępowanie. I jest to udowodnione.
Polecam najpierw przeczytać (albo posłuchać: https://soundcloud.com/user-274251632/j ... nie-umyslu ), a nie pisać wnioski z jednego posta.

Jezeli komus ten sposob pomaga to dobrze. Ja napisalam inne podejscie.
Swiadomosc tym sie rozni od podswiadomosci, ze to co swiadome to wiemy, mamy to na wierzchu. Podswiadome zostalo swiadomie zepchniete
do podswiadomosci, przez nas samych.
I tu nasuwa mi sie pytanie: jak mozna zastapic cos co zepchnelismy do podswiamosci nie robiac tego swiadomym? Wmowienie sobie czegos innego nie usuwa ladunku z tego starego.

To co pisze, to cos wyczytanego, to wniosek wysuniety z mojego doswiadczenia.

Wiele, wiele lat temu za pomoca afirmacji i wizualizacji wmowilam sobie, ze jestem najszczesliwsza osoba na swiecie. I bardzo szybko stalam sie taka. Dwa lata zylam niemalze nieustannie szczesliwa. Po dwoch latach wystarczylo nieopatrznie zrozumienie slow wypowiedzianych przez kogos i cala zawartosc, skumulowana wyplynela na wierzch i 3 miesiace bylam w glebokiej depresji i plakalam niesustannie. Gdy juz troche sie ogarnelam, to powiedzialam sobie, ze nigdy wiecej nie chce przezyc czegos podobnego i zaczelam zdobywac rzetelna wiedze na temat pracy ze soba.
To jest takie male ostrzezenie, ze cos takiego moze nastapic.

Dzisiaj zdarza sie, ze uzywam afirmacji, ale jedynie po to aby uslyszec opor i pracowac z oporem. Bo w tym wszystkim to problemem jest opor. Gdy opor zostanie zdefiniowany i rozbrojony, to nic wiecej nie szkodzi na przeszkodzie, aby wybrac bycie takim jakim sie chce byc.

Widze jednak sporo pozytywnych wypowiedzi na temat afirmacji. Jestesmy rozni i rozne rzeczy nam pasuja.
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez Scarlett » 19 lis 2017, o 19:30

Afirmacje gadane swiadomie wchodza trudniej albo wcale (zalezy od oporow). A nagrywane i puszczane podswiadomie, nie maja barier w przejsciu. Conocne, 21-dniowe sluchanie takich afirmacji, potrafi zmienic zycie.
Podswiadomosc to warstwa glebiej od swiadomosci.
Idealnie tlumaczy to podstawa Silvy.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 20 lis 2017, o 13:59

Ja z całą pewnością mogę powiedzieć że programowanie w nocy/przed snem/w alfie generalnie jest bardzo efektywne ale to jak zachowujemy się będąc świadomym w ciągu dnia ma również ogromne znaczenie np. nocą programujesz się na bogactwo ale w ciągu dnia gdy płacisz jesteś zła i zestresowana, zazdrościsz innym i ciągle mówisz sobie nie stać mnie to tak afirmację pewnie nie zdziałają cudów. Kiedy natomiast słuchasz afirmacji programujących bogactwo, w ciągu dnia dbasz o swoje myśli na ten temat a gdy zauważasz jakąś myśl typu ''nie stać mnie/ bogacz zawsze są źli'' od razu skreślasz i zamieniasz na pozytyw, pozbywsz się leku przed wydawaniem kasy a cała swoją postawę życiową zmieniasz bardziej na ''otwieram się na dobro, gotowa na zmiany, co miłego mnie czeka'' zamiast ''no gdzie to nad czym pracuje, oczekuję rezultatów'' to wszystko zacznie się zmienić naprawdę szybko i pięknie ;)
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez okrutny » 6 gru 2017, o 19:53

Ja już po jednym programowaniu swoimi nagraniami.
Programowałem się miesiąc na miłość do siebie. Poszło łatwo, może dlatego, że moim problemem była chwilowy (kilkumiesięczny) spadek poczucia wartości.

Programowanie odpalałem na telefonie wraz z aplikacją w tle służącą do generowania dudnienia różnicowego.
9-10 Hz jak słuchałem relaksując się, czasami też na sen puszczałem sobie 5 Hz (ale to raczej nie jest potrzebne).
Teraz przy kolejnym programowaniu puszczam sobie idąc spać 9-10 Hz przez pierwsze pół godziny, potem się dudnienia wyłączają i leci sama afirmacja kiedy już zasypiam. Po przebudzeniu dołączam jeszcze 9-10 Hz. W wolnej chwili chcę pokombinować i nagrać afirmacje podprogowe, żeby słuchać ich w ciągu dnia.

Z tego co wiem to odsłuchiwanie własnych afirmacji to najskuteczniejsze narzędzie. To co Scarlett pisała - omijamy umysł obiektywny (logiczny), wgrywamy treści do umysłu subiektywnego, który nie rozważa, tylko wykonuje dany program poprzez transformacje materii. Podświadomość zna rozwiązanie na każdy problem, ona potrafi zdobyć informację, z którą nie mamy fizycznego kontaktu (odsyłam do amerykańskiego programu Stargate), to podświadomość rozsyła informacje o naszej atrakcyjności do innych ludzi, którzy odbierają ją instynktownie.

Nowe ścieżki neuronowe utrwalają się po 3 tygodniach, jeżeli chcemy utrwalić je na zawsze to spotkałem się z informacją, że trzeba odsłuchiwać afirmacji aż pół roku.
Dla mnie nadal to brzmi jak jakieś czary, ale to prawda - to co wgrasz podświadomości to się stanie rzeczywistością.

Za ten post autor okrutny otrzymał podziękowania - 2
megip1, Scarlett
okrutny

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Techniki PP