Modlitwa

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Modlitwa

Postprzez Renata » 20 sty 2016, o 09:23

PP jako proces, w którym człowiek chce świadomie kreować swoje wizje i plany, ma wiele wspólnego z modlitwą. Wszelkie praktyki typu afirmacje, wizualizacje, tak naprawdę są odmianą modlitwy. Już nie takiej typowej, wyniesionej z nauk religii, ale bardziej wysublimowanej, gdzie na piedestał wynosimy nie Boga kościelnego, lecz uniwersalną siłę, Wyższą Jaźń, Wszechswiat.
Pomyślałam sobie dzisiaj o Bogu, o tym by znów powrócić do modlitwy jak z dzieciństwa ( swoją drogą to nie wiem, skąd się wzięła we nie ta myśl). I tak przeanalizowałam te wszystkie moje dawne prośby do Boga i procenty, w jakich zostały one spełnione. Hmmm... Nie wiem, kto tu się nie popisał, On czy ja ;)
Dlaczego niektóre modlitwy zostają wysłuchane, a inne jak grochem o ścianę???

http://nauki-duchowe.blogspot.de/2014/1 ... i.html?m=1
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 631 razy
Otrzymał podziękowań: 800 razy

Re: Modlitwa

Postprzez Renata » 22 kwi 2016, o 17:31

Jak powinna wygladąć prawdziwa modlitwa? Co jest siłą sprawczą próśb, które kierujemy do Boga?

http://kochanezdrowie.blogspot.de/2016/ ... ionej.html
Renata

Postprzez Born1975 » 23 kwi 2016, o 13:18

renata17031 napisał(a):Jak powinna wygladąć prawdziwa modlitwa? Co jest siłą sprawczą próśb, które kierujemy do Boga?

http://kochanezdrowie.blogspot.de/2016/ ... ionej.html

Czytałem książkę o której mowa w tym linku i polecam wszystkim :)
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 570 razy

Postprzez Renata » 16 maja 2016, o 14:47

Przeczytałam "Tajemnice zagubionej modlitwy" i jest tam zawarta odpowiedź na pytanie jak się modlić.
Modlitwa to nie słowa ani powtarzane mantry, lecz uczucia. Modlitwa sercem, a nie umysłem. Modlitwa dziękczynna, nie błagalna. Modlitwa, w której skupiamy się na uczuciach wdzięczności, a nie na braku.

I jeszcze jedna ważna rzecz: błogosławieństwo. Nauczmy się błogosławić to, czemu stawiamy opór, co powoduje że cierpimy. Błogosławić znaczy akceptować to w takiej formie, w jakiej do nas przychodzi. Nie oceniać ani nie osądzać, ale pozwolić temu przejść przez NAS. Jeśli zaś będziemy się temu opierać, te emocje utkną w nas, w naszych ciałach. Życie ma nas przenikać, doświadczenia (jakiekolwiek, zwlaszcza te bolesne) mają nas rozwijać. Nic nie powinno w nas zostawać, każda emocja,uczucie są tylko gośmi, przychodzą na chwilę. Nasze ciało to dom dla prawdziwego Ja, i tylko wtedy pozostanie zdrowe, kiedy rotacja gości będzie odbywać się w płynny sposób :D

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Born1975, Calcifer
Renata

Powrót do Techniki PP