Wizualizacja

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Re: Sekrety Wizualizacji.

Postprzez Carrie_Bradshaw » 22 lip 2017, o 20:43

ja mam problem z emocjami podczas wizualizacji,a raczej ich brakiem.Ogladam obrazek w glowie, widze nawet szczegoly, ale emocji w tym niewiele, nie wspominajac juz o tym, zeby odczuwac wszelkie zmysly.Dodatkowo wizualizujac z poziomu pierwszej osoby tylko sie stresuje bo mi to nie wychodzi, jakos w obrazek mi sie nie wpasowuje i mi lepiej jednak ogladac cos jako widz, a to podobno zle.
Mozna sie jakos nauczyc odczuwac emocje podczas wizualizacji?Do wszystkiego podchodze bardzo emocjonalnie, wystarczy ze cos zobacze, pomysle i od razu sie wzruszam np a podczas wizuzalizacji zero. :/
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Sekrety Wizualizacji.

Postprzez Scarlett » 22 lip 2017, o 20:51

Tylko z emocjami czy z odczuwaniem zmysłów?
Bo jeśli z emocjami to może nie siłuj się ze sobą - może to technika nie dla Ciebie? W takim przypadku pozostałabym przy wyobraźni. Bardzo lubię sobie wyobrażać, że robię coś z kimś itp.
A jeśli problem typowo ze zmysłami, np. smakiem, dotykiem itp. to próbuj wyobrażać sobie, że rozgryzasz cytrynę albo że się z kimś całujesz. Musisz się oddawać temu na 100%, a po jakimś czasie trening zrobi z Ciebie mistrza ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Re: Metoda Silvy - Technika Nocnej Sugestii

Postprzez Fajnie » 1 paź 2017, o 17:13

O to samo chciałam dzisiaj zapytać. Czy możliwe jest kontrolowanie stanu alpha bez żadnego kursu ? Kiedyś mi się udało z niego wyjść bez zasypiania ale był to jeden, jedyny raz i raczej przez przypadek. Było to dziwne ale fajne uczucie, wiedziałam że nie śpię ale czułam przyjemne ciepło i kontrolowałam wizualizacje i w pewnym momencie pomyślałam czy to stan alpha i wtedy się rozbudziałam. Nigdy więcej nie udało mi się tego powtórzyć bo zawsze zasypiam.
Fajnie

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 1 paź 2017, o 17:21

Fajnie napisał(a):O to samo chciałam dzisiaj zapytać. Czy możliwe jest kontrolowanie stanu alpha bez żadnego kursu ? Kiedyś mi się udało z niego wyjść bez zasypiania ale był to jeden, jedyny raz i raczej przez przypadek. Było to dziwne ale fajne uczucie, wiedziałam że nie śpię ale czułam przyjemne ciepło i kontrolowałam wizualizacje i w pewnym momencie pomyślałam czy to stan alpha i wtedy się rozbudziałam. Nigdy więcej nie udało mi się tego powtórzyć bo zawsze zasypiam.

Jest to możliwe, ale to kwestia dłuższego treningu ;) Tzn. utrzymanie tego stanu i pracowanie na nim świadomie. Bo nieświadomie to jesteś w nim wiele razy w trakcie dnia.
Tak jak Magda pisze - na kursie jesteś programowana na szybciutko i już.
Problem z tą techniką u większości użytkowników wynika z czegoś zupełnie innego niż stan alfa, ale pominę już ten temat, bo za bardzo lubię swój komputer żeby go roztrzaskać o podłogę :D
Dodam jeszcze coś, co pisałam też wiele razy - jeśli zastanawiasz się czy jesteś w alfie to na bank w niej NIE jesteś ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Fajnie » 1 paź 2017, o 17:33

Dokladnie, tak jak napisałam, kiedy przyszła myśl czy to juz stan alpha, to wtedy się rozbudziałam. Największy problem jest właśnie w tym, żeby ten stan świadomie utrzymać bo wejść w niego nie mam problemu. Zaczynam odliczać od 100 do 1 po chwili czuję przyjemne ciepło i lekkość a później... zasypiam. Są na to jakieś sposoby ?
Fajnie

Postprzez Scarlett » 1 paź 2017, o 17:37

Spróbuj z medytacją. Naucz się jej, medytuj, relaksuj. Naucz się odganiać myśli, naucz się prawidłowego oddechu. Wtedy nauczysz się wchodzić w ten stan ;)
Pamiętaj jednak, że "głęboki oddech" nie oznacza hiperwentylacji.
A nawet jeśli ktoś nauczy się już wchodzić świadomie a alfę, to proszę pamiętać, że techniki Silvy są oparte na programach dla podświadomości. Bez kursu te symbole mogą być nie do końca zrozumiane. Choć akurat nocna sugestia nie ma tych symboli ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Fajnie » 1 paź 2017, o 17:41

Nie ciągnie mnie do takich technik, chciałabym tylko wizualizowac w tym stanie.
Fajnie

Postprzez Scarlett » 1 paź 2017, o 17:42

To tak jak napisałam wyżej ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 1 paź 2017, o 17:44

Dodam jeszcze, że jeśli chcesz wizualizować to świetne jest tworzenie "teledysków". Robisz sobie jakąś playlistę z piosenkami i do nich wizualizujesz klip w głowie ;)
nie skupiaj się na alfie, rób to dla przyjemności, niezależnie czy jesteś w tym stanie czy nie. Alfa nie jest żadnym "przyśpieszaczem" w tej kwestii. Nie ma przyśpieszaczy - są tylko blokady. Reszta to forma i bufor czasowy.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Re: Wizualizacja

Postprzez Fajnie » 1 paź 2017, o 17:54

Często sobie tak wizualizuje ale kiedy zasypiam i robi mi się ,,ciepło o przyjemnie " czyli myślę, że zaczynam wchodzic w stan alpha, to te wizualizacje są inne, bez żadnych wątpliwości i innych myśli, które co chwile podsuwa mi umysł. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Po prostu nie umiem juz wtedy rozróżnić czy to prawda czy nie ? Wydaje mi się, że to wszystko dzieje się naprawdę a kiedy robie to tak na sucho, w ciągu dnia to po chwili przychodzi ta myśl, że to przecież tylko moja wyobraźnia itp kurde nie wiem jak logicznie napisać żeby nie wychodził taki bełkot
Fajnie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Techniki PP