Wizualizacja

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Wizualizacja

Postprzez James » 10 cze 2014, o 11:51

Hej, pewnie znacie temat , macie swoje sposoby na wizualizację itd. Ale temat robię bardziej z przeznaczeniem dla użytkowników, którzy dopiero przyjdą i ew. zapoznają się z tematem.

Wizualizacja - czym jest?

To relaks umysłu, odprężenie, wyciszenie, podczas którego myślimy o przyjemnych rzeczach - najlepiej takich, które wywołują w nas wiele pozytywnych emocji. Można myśleć o marzeniach, o sobie w doskonałej wersji nas samych - pewnych siebie, zdrowych itp., ale również o życiu jakie chcemy wieść - tkz. lifestyle. O czym tylko chcemy i co nam sprawia przyjemność. Ważne by robić to z czystej chęci poczucia tych emocji, a nie z próby przyciągnięcia tych rzeczy.

Jak wykonywać?

Według moich osobistych doświadczeń, najlepiej najpierw się zrelaksować. Wprowadzić w stan alfa - jakbyś przygotowywał się do medytacji - po czym zacząć ODCZUWAĆ przyjemność z rzeczy, które sobie wyobrażasz. Niezależnie od tego, czym są - podróżami, miłością, samochodami... Powinna trwać tyle, ile wybierzesz, że powinna. :D Chodzi o to, by nie robić jej na siłę, ale jako relaks. Niech stanie się hobby, coś jak SPA Dla Duszy. Ważne, by nikt Cię nie rozpraszał, żebyś mógł w pełni POCZUĆ przyjemność z tego, co robisz. :)

Teraz najważniejsze - jeśli chcesz, by te rzeczy odzwierciedliły się w Twojej rzeczywistości, w dodatku dość szybko - nie należy ich oczekiwać. Ani trochę. Chodzi o to, by wizualizować dla samej, czystej przyjemności podczas niej. To ma być coś przyjemnego, ekscytującego, a nie narzędzie do przyciągania rzeczy. Także chodzi o czystą przyjemność, zero oczekiwań i świetną zabawę podczas wizualizacji. :)

Pozdrawiam. :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wizualizacja

Postprzez Renata » 10 cze 2014, o 11:57

Dość często wizualizacja przebiega niestety bez naszego świadomego udziału. Natłok myśli, a co za tym idzie, obrazy, pojawiają sie w nas w odpowiedzi na zewnętrzne bodźce i w takich przypadkach tez mamy do czynienia z wizualizacja.
Dlatego tak ważne jest, by trzymać umysł na wodzy, tzn. naprowadzać go świadomie na właściwe tory, być czujnym za każdym razem, gdy na chwile przyśniemy.... :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez James » 10 cze 2014, o 12:03

Dokładnie. Odnośnie tego, nie dawno zauważyłem, że gdy tak naprawdę się temu oddamy, powiedzmy przez 10-20 minut czystej wizualizacji, tego, czego pragniemy - pięknych widoków, podróży, marzeń itd., to po tej wizualizacji w naszej głowie, podczas np. zmrużenia oczu - pierwsze myśli jakie się pojawiają są bardzo związane z tym, co wizualizowaliśmy. Do czego zmierzam - im częściej wizualizujemy, tym więcej tych pozytywnych myśli wypełnia naszą głowę po brzegi. Aż do tego stopnia, że zaczynamy myśleć tylko pozytywnie - i wtedy dzieją się prawdziwe Cuda, bo jak wiadomo - przyciągamy najwięcej tego, o czym najczęściej myślimy i jak się z tym czujemy. :)
James

Postprzez Calcifer » 10 cze 2014, o 12:04

Zgadzam się, bardzo ładnie to wszystko opisałeś :) Mi się podoba pomysł z książki "Twórcza wizualizacja" w której opisana jest propozycja, stworzenia w swoim umyśle czegoś na zasadzie miejsca do wizualizacji, miejsca bezpieczeństwa, pełni uroku. Chodzi o to abyśmy wyimaginowali sobie idealne miejsce np. w moim przypadku jest to coś w rodzaju zalesionej polany, położonej u podnóża gór, przez którą przebiega piaszczysta droga. W okół pełno zieleni, świeci słońce, słychać śpiew ptaków, można zaobserwować przechadzające się tamtędy zwierzęta. Pośród drzew, zaraz przy drodze, znajduje się coś w rodzaju malutkiego domku, skonstruowanego w taki sposób, że gdy siedzę w nim w pozycji kwiatu lotosu (lub po "turecku" to bez znaczenia w tym wypadku) to mieszczę się tam cały, jednak obok rąk, nad głową i za plecami mam przestrzeń ok. 30 cm. Żadnych drzwi, przed sobą tylko widok na przepiękny krajobraz. Jest to coś w rodzaju malutkiej świątyńki. Zawsze przed wizualizacją na nowo kreuje w swojej wyobraźni to miejsce i kojarzę je ze strefą komfortu, bezpieczeństwa, spokoju - uwielbiam tam wracać :)

Gdy już wyimaginuje to miejsce, to czas mi na to potrzebny sprawia, że wpadam właśnie w swego rodzaju medytacje, wyciszenie. Wtedy z tamtego położenia zaczynam wizualizować, w tym wyimaginowanym miejscu jest tak pięknie, że trudno o jakiekolwiek nadmierne oczekiwania co do przyszłości, dlatego obiekty wizualizacji najczęściej skupiają się na relacjach z ludźmi, harmonii, powodzeniu a rzadziej na sprawach materialnych, chociaż ten sposób oczywiście tego nie wyklucza.

To być może nietuzinkowe podejście do wizualizacji ale polecam je wszystkim tym, którzy jeszcze czasem nie do końca wiedzą czego chcą. Gdy się zharmonizujemy i wyciszymy, łatwiej jest nam wsłuchać się w nasze serce i odnaleźć nasze prawdziwe pragnienia, marzenia, plany :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez James » 10 cze 2014, o 12:08

Happy napisał(a):Gdy się zharmonizujemy i wyciszymy, łatwiej jest nam wsłuchać się w nasze serce i odnaleźć nasze prawdziwe pragnienia, marzenia, plany :)

Otóż to, otóż to, Happy. :) Wtedy wyciszamy się i myślimy, a raczej czujemy Sercem. :)
James

Postprzez Margot » 10 cze 2014, o 13:00

Ja polecam dudnienia różnicowe do wizualizacji, medytację Sun Moon i takie ćwiczenie od Adama Bytofa - dom podświadomości.
Te dwie pierwsze rzeczy raczej znacie, a trzecia metoda polega na wyobrażaniu sobie domu, który istnieje gdzieś wewnątrz naszej podświadomości. Nie wiem czy ja tego nie poprzerabiałam trochę pod siebie, bo nie słuchałam dawno nagrania, gdzie Adam nas kieruje krok po kroku, ale w mojej wersji: za zadanie jest wyobrazić sobie wszystko tak dokładnie, żeby:
- widzieć
- słyszeć
- czuć dotyk
- czuć zapach
- obrysować każdy szczegół

To ćwiczenie jest świetne przy nauce trzymania myśli na wodzy oraz do wyciszenia się. Jesteś w swoim IDEALNYM MIEJSCU. Stoisz na ziemi i patrzysz, dom. Jaki ten dom jest? Z drewna, kamienia? Ile ma okien? Czy szybka na pierwszym piętrze jest pęknięta? Powoli idziesz w stronę drzwi, wyobraź sobie je dokładnie i dotknij ich - może wbije Ci się drzazga, otwórz - klamka pewnie jest zimna, bo jest dopiero poranek. I tak dalej i tak dalej.

Później w pełnym skupieniu możemy wejść do salonu i zacząć wizualizować nasze marzenie :)
Pewnie tradycyjnie sam bełkot, ale zawsze mi ciężko się wypowiadać na forach :v dodatkowo mam jakieś problemy ze wzrokiem i mi się rozmywacie :O
Margot

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez James » 10 cze 2014, o 13:08

Margot napisał(a):Pewnie tradycyjnie sam bełkot, ale zawsze mi ciężko się wypowiadać na forach :v

JAKI BEŁKOT? JAKI BEŁKOT? Marget, to co napisałaś jest naprawdę ŚWIETNE! Zamierzam zastosować, pięknie to opisałaś! Uwierz w siebie, bo masz naprawdę spory zasób wiedzy i świetnie ją przekazujesz! Nigdy nie mów, że robisz coś źle! Jesteś naprawdę Świetna! ;)

Pozdrawiam i dziękuję za te metody!
James

Postprzez xlimonka » 10 cze 2014, o 18:51

Też mi się spodobał pomysł Margot, bo nigdy o nim nie słyszałam. Również wypróbuje i to nawet pewnie jeśli chodzi o dom.. :). Cudowne :P. W sumie nieważne czy się spełni, ważne, że to będzie miła chwila! :)
xlimonka

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Margot » 10 cze 2014, o 19:02

Ja ten dom zobaczyłam na kawałku ziemi dryfującej we wszechświecie. Wszystko było fioletowe, fioletowa trawa, ziemia, kwiaty. A dom był trochę większy niż dla normalnego człowieka. Taka chatka. Po prostu trzeba iść za tym, co podpowiada podświadomość, ale umieć to kontrolować. Jak się zbuduje taki dom to później jest łatwiej budować rzeczy, na których nam zależy. A można też od razu budować dom marzeń, szybciej będzie :D
W ogóle polecam Adama Bytofa ze względu na jego głęboki, hipnotyzujący głos. Pierwszy raz zetknęłam się z nim w gimnazjum i wciąż pamiętam sposób w jaki mówi, chociaż nie sluchałam bardzo dawno.
Margot

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez dariaanna » 10 cze 2014, o 21:36

To ja mam problem z tym, żeby wyłączyć oczekiwania. Muszę sobie zapamiętać raz, na zawsze, że wizualizacja nie jest do spełniania marzeń, nie bezpośrednio, tylko do wywołania uczuć, emocji. Jednym słowem chodzi o radość tworzenia, tak po prostu. :D
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Następna strona

Powrót do Techniki PP