Wizualizacja

techniki, terapie, metody prawa przyciągania

Re: Wizualizacja

Postprzez Scarlett » 1 paź 2017, o 18:58

Prawdą jest to, co przyjmujesz za prawdę. Naprawdę nie ma znaczenia czy myślisz o czymś "na sucho" w dzień czy robisz to w alfie. Naprawdę alfa nie jest żadnym wyznacznikiem w tej kwestii. Osobom zblokowanym nawet milion kursów Silvy nie pomoże więc wizualizacja z alfą czy bez alfy, w momencie kiedy masz ograniczenia, niczego nie zmieni. Bo zmiana musi zacząć się od nas.
Jeżeli masz opory co do wizji, które masz bez alfy, to w alfie te opory też są, choc Ty ich nie czujesz - bo one są w podświadomości.
Naprawdę nie analizuj, która lepsza a która nie. Wizualizacja to technika, która ma wzbudzić w Tobie emocje, które przezywasz w momencie spełniania tego pragnienia o którym wizualizujesz.
A jeśli masz gdzieś przekonanie, że wizualizacje w alfie są lepsze to po prostu ćwicz alfę tymi sposobami, które napisałam wcześniej:
Scarlett napisał(a):Spróbuj z medytacją. Naucz się jej, medytuj, relaksuj. Naucz się odganiać myśli, naucz się prawidłowego oddechu. Wtedy nauczysz się wchodzić w ten stan ;)
Pamiętaj jednak, że "głęboki oddech" nie oznacza hiperwentylacji.
)

Posty przenoszę do wątku o wizualizacji.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1677 razy

Postprzez Fajnie » 1 paź 2017, o 19:15

I znowu dochodzimy do sedna sprawy czyli oporów, przekonań i niezasługujęnato :mur: zawsze wtedy ,,rzucam" pp na jakiś czas bo mimo przeczytania miliona postów na ten temat i tak nie umiem z tym walczyć ale chyba wszystko sprowadza się do pokochania siebie bo zawsze o tym piszesz Scarlett :P mimo wszystko dzięki za odpowiedź i cierpliwość :*
Fajnie

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 1 paź 2017, o 19:17

Trening czyni mistrza - zawsze to powtarzam :)
Nawet z oporami. Dlatego uważam, że zdanie sobie sprawy z oporów to już połowa sukcesu. bo potem wystarczy konsekwencja i oporu można się pozbyć. Powodzenia ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 1 paź 2017, o 23:12

Fajnie spróbuj treningu autogennego. Na początku możesz wykorzystać nagrania z YT, a potem jak już będziesz wiedzieć co robić, to ben nagrań. Całość zrobisz w kilka minut, a stan alfa po jakimś czasie pojawi się samoistnie w skutek wykonywania tego treningu, a jak się pojawi to zrobisz z tym co chcesz :)

Tu masz przykładowy link do treningu autogennego:
Viva La Vida Bonita!
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Postprzez Scarlett » 4 lut 2018, o 15:16

Kto się wybiera do Wrocławia na wizualizację? :)

Scarlett napisał(a):Wiecie, że ja chodzę na kursy i warsztaty z potrzeby rozwijania się i poszerzania horyzontów. Nie dlatego, że czegoś nie umiem, że sobie nie radzę albo że chcę coś przyciągnąć. I to najlepszy powód do chodzenia na tego typu wydarzenia. Cała reszta to skutek uboczny, wierzcie mi ;) Choć dla tych, którzy chcą podszlifować jakieś umiejętności to też bardzo dobra opcja - zwłaszcza kurs, o którym za chwilę wspomnę.
Wiem też, że po każdym kursie z którego jestem zadowolona i który obszernie zrelacjonuję (zazwyczaj pozytywnie, bo starannie wybieram na co przeznaczam pieniądze), spora grupa osób zaczyna się interesować tematem, potem szukać kursów, czekać, pytać...
W związku z tym już informuję, że 3 marca 2018 we Wrocławiu odbędzie się kurs Twórczej Wizualizacji z Elementami Wizualizacji Medycznych prowadzony przez Krystynę Królicką (tak, od TEGO Królickiego) w którym będę brała udział.
Oto link i dokładny opis: http://www.atn.edu.pl/?page=kurs&id=18

Dlatego lojalnie informuję, że takie wydarzenie będzie miało miejsce i ja w nim na pewno będę brała udział.
Kto jest zainteresowany, warto rozważyć, gdyż kurs ten nie odbywa się specjalnie często. Cena niewygórowana moim zdaniem.

Wizualizacja jest potężnym narzędziem. Uwielbiam się nią bawić, a 5 ćwiczeń, które mieliśmy na seminarium ULTRA Silvy, bardzo mi się spodobały. Naprawdę poruszyły wszystkie zmysły, a efekt tej zabawy zobaczyłam już następnego dnia. Poza tym wizualizacja medyczna jest prawdziwym fenomenem, co doświadczyłam ja i moja koleżanka (wyleczenie guzka - w tydzień bodajże). Bardzo mi się to podobało więc od razu wyszukałam ten kurs, bo pamiętam, że był właśnie w ATN we Wrocławiu. Myślę, że kurs wizualizacji to może być naprawdę świetna zabawa, doświadczenie i trening. Poza tym wiem, że sporo osób ma, wbrew pozorom, spory kłopot z wizualizacją, co można zauważyć z postów czy PW. Ponadto wytworzyło się sporo mitów, takich jak np. to, że rzekomo nie można wizualizować z perspektywy osób trzecich po spełni się to komuś innemu (bzdura na resorach - np. Silva bazuje na wizualizacji dysocjacyjnej, czyli zewnętrznej!). Potem wytworzyły się niektórym przekonania i voila! "Nieszczęście" gotowe ;)
Nie wiem jak będzie wyglądał kurs, bo nigdy na nim nie byłam, ale na pewno będzie tam powiedziane sporo teorii i będzie sporo ćwiczeń. Ponieważ wizualizacja (w przeciwieństwie do prostej wyobraźni) jest poruszeniem wszystkich zmysłów, na pewno będzie to trenowane.
Oczywiście piszę co mi się wydaje, bo nigdy wcześniej tam nie byłam. Bazuję na tym co przeczytałam w ofercie kursu oraz na tym co robiłam na Silvie.
Wspomniam jednak o tym kursie zanim się tam wybiorę, aby osoby, które są zainteresowane mogły ten kurs rozważyć. Jest to typowy warsztat szlifujący umiejętności więc można iść tam z chciejstwem i bez chciejstwa.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez cat_ » 4 lut 2018, o 16:43

Ja :D
Otworzyłam okno i powitałam poranek. Wyglądał jakby nie mógł się doczekać kiedy wstanę..."
Goya. <33 <33
cat_

Podziękował : 104 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy

Postprzez Scarlett » 4 lut 2018, o 16:59

Aaa, wiesz, że się cieszę? <3
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 12 lut 2018, o 13:25

Uwaga! Cena 250 zł!
Płatność gotówką na miejscu w sekretariacie.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 3 mar 2018, o 09:36

Halooo :D
Jesteśmy w trójkę na kursie :D
Jeżeli jest ktoś jeszcze z forum (nawet z gości) to się ujawnijcie. Jesteśmy miłe, uśmiechnięte i nie gryziemy mocno :D
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
osa
Scarlett

Poprzednia strona

Powrót do Techniki PP