Mateusz Grzesiak

dyskusje, recenzje książek, wykłady nauczycieli sukcesu

Re: Mateusz Grzesiak

Postprzez Renata » 9 gru 2016, o 18:33

Swiatlo napisał(a):Do tego pana bym był sceptyczny.
https://diligito.wordpress.com/

Przeczytałam jedną książkę Grzesiaka: "Ego-rcyzmy" i wg mnie jest to bardzo wartościowa pozycja. Nie mnie oceniać jej autora.
Uważam, że nie wszystko jest dla każdego. Jeśli nie jesteś wewnętrznie gotowy przyjąć jakiejś książkowej wiedzy, to nie ma co na silę jej w siebie wpychać. Serio piszę. Czasami kupię jakąś książkę i zaczynam ją czytać i już po paru stronach zauważam, że nie rezonuje ze mną.
Zależy, na jakim etapie w życiu jesteś i co w tym momencie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Ludzie rzucają się dzisiaj na wiedzę, której nie rozumieją i to jest moim zdaniem prawdziwy powód tragedii, jakie następują w życiu tych ludzi. Do wszystkiego trzeba dojrzeć, to jest tak jak z nasieniem, z którego nie od razu wyrośnie kwiat.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Swiatlo » 9 gru 2016, o 19:37

renata17031 napisał(a):
Swiatlo napisał(a):Do tego pana bym był sceptyczny.
https://diligito.wordpress.com/

Przeczytałam jedną książkę Grzesiaka: "Ego-rcyzmy" i wg mnie jest to bardzo wartościowa pozycja. Nie mnie oceniać jej autora.
Uważam, że nie wszystko jest dla każdego. Jeśli nie jesteś wewnętrznie gotowy przyjąć jakiejś książkowej wiedzy, to nie ma co na silę jej w siebie wpychać. Serio piszę. Czasami kupię jakąś książkę i zaczynam ją czytać i już po paru stronach zauważam, że nie rezonuje ze mną.
Zależy, na jakim etapie w życiu jesteś i co w tym momencie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Ludzie rzucają się dzisiaj na wiedzę, której nie rozumieją i to jest moim zdaniem prawdziwy powód tragedii, jakie następują w życiu tych ludzi. Do wszystkiego trzeba dojrzeć, to jest tak jak z nasieniem, z którego nie od razu wyrośnie kwiat.

Intuicyjne czuje od niego fałsz. Mateusz manipuluje, często kłamie (np z tą znajomością jeżyków i wykształceniem) jego książki są kopią innych (prawdziwie) wartościowych książek, jego profil osobowości pasuje pod zab oso Narcystyczne. A Tobie polecam zamiast pouczać i równocześnie robic z siebie kretyna poszukać w necie artykuł " Misja Mateusza" bardzo kontrowersyjny.
Nie każdy kto nie ufa bezwarnunkowo psychopatą robiących z siebie guru jest za mało dojrzały duchowo na nonsensy pseudo duchowe i psychologiczne.
Nie wykluczone że Mateusz jest oszustem.
Swiatlo

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Renata » 9 gru 2016, o 19:44

Światło, rozumiem ze jesteś nowy na forum, ale radze zapoznać Ci sie z regulaminem :) W przeciwnym wypadku będę musiała przedsięwziąć odpowiednie kroki...
Renata

Postprzez MagdaLooney » 9 gru 2016, o 20:42

Światło, chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi Renaty. Ona ma absolutną rację apropo tego,że nie zawsze jesteśmy gotowi na jakieś wiadomości. I to bardzo słabe obrażać kogoś, kto Ci odpowiedział w kulturalny sposób.
Co do tematu wątku - nigdy się tym facetem nie interesowalam ale jeśli wywołuje on w Tobie aż taki sprzeciw, to po prostu zostaw jego temat. Nie warto oddawać energii rzeczom, które z nami nie rezonuja.
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 283 razy
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Postprzez Renata » 9 gru 2016, o 20:58

Magda, dziękuję <33
Światło , może zaczniemy jeszcze raz? :) Przede wszystkim witaj na forum :sun
Każdy tu łącznie ze mną ma poglądy na różne kwestie i tym się ze sobą dzielimy. Oczywiście możemy się różnić w tych poglądach i to też jest w porządku. Jeśli ktoś się z czymś nie zgadza, może to jak najbardziej wyrazić, ale nie w formie obraźliwych epitetów lecz w normalnej dyskusji. Wszyscy o to dbamy, dlatego oczekujemy tego samego od innych :)
Renata

Postprzez mikser » 9 gru 2016, o 21:19

mi się bardzo podobała książka egorcyzmy, moim zdaniem jedna z lepszych. Widziałem jakieś szkolenia tego Grzesiaka wiem, że nie są jakieś mocno merytoryczne, ale te jego nowszych widzę poprawę nie są takie złe. Fakt faktem wiele osiągnął i ma rekomendacje wielu znanych osób.
mikser

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez administrator » 10 gru 2016, o 10:45

Światło zważaj na słowa! Jeszcze jeden podobny tekst i odpoczniesz od wypowiadania się na forum przynajmniej na 2 tygodnie.
administrator

Postprzez Born1975 » 10 gru 2016, o 20:10

Grzesiak jest kontrowersyjny. Mnie trochę raził jego sposób wypowiadania się do innych ludzi, a zwłaszcza niepotrzebne nagminne przeklinanie, gdy zwracał się do kogoś. Nie mam na mysli, że kogoś wyzywał, bo tego nie mogę powiedzieć, ale jak na kogoś, kto uważa się za osobę bardzo rozwinietą... Nie mam nic przeciw przeklinaniu-na moich filmikach z cyklu dowcip dnia też czasem przeklinam, ale powiedzmy, że opowiedzenie dowcipu tego wymaga, a w przypadku Mateusza było to totalnie niepotrzebne. Rozumiem od czasu do czasu, ale nie aż tak często.

Znam osoby, które poznały Mateusza osobiście i nie mają o nim zbyt dobrego zdania.
Zresztą osoby z grupy trenerskiej, która utworzył po prostu się wykruszyły, bo miały dość przedmiotowego traktowania.

Z drugiej strony na pewno jest dobrym trenerem, bo jakby nie patrzeć wyszkolił mnóstwo ludzi. Ale trochę przesadza nazywając sam siebie najlepszym coachem w Polsce. Jest dobry, ale czy najlepszy to kwestia względna.

Przeczytałem parę książek Grzesiaka i powiem, że te książki są dobre i wyniosłem z nich całkiem sporo.

Dziś Mateusz Grzesiak, to już jest jednak inna osoba. Myślę, że zmierza w dobrym kierunku.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Renata » 10 gru 2016, o 20:29

Ja znam Grzesiaka poprzez jedną jego książkę i niech tak zostanie. Wywarł na mnie pozytywne wrażenie i choć opinie o nim są przeróżne, to nie będę w nie wnikać. Dlaczego? Bo ani nie zamierzam uczestniczyć w jego szkoleniach ani nic z tych rzeczy, więc wydaje mi się bezcelowe nurzać się w negatywnych komentarzach na jego temat i zarażać tym innych ludzi.
Renata

Postprzez Juliet » 29 mar 2017, o 20:09

Grzesiak jest dobry, też go lubię :) Szczególnie jak powiedział, że wszystko u niego zaczęło się od książki "obudź w sobie olbrzyma" Mam ją od jakiś 3 lat i ciągle w całości jej nie przeczytałam... czasem mi siebie szkoda :P
Juliet

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nauczyciele sukcesu